Bundesliga: Najwyższa wygrana Bayernu Guardioli! Gol Sobiecha, Gladbach lepsi od Schalke

Fenomenalny Franck Ribery i niewiele słabsi partnerzy zdeklasowali piłkarzy Werderu Brema. W meczu z VfB Stuttgart przełamał się Artur Sobiech, ale Hannover znów przegrał na wyjeździe.

Konrad Kostorz

Pep Guardiola nieoczekiwanie na ławce posadził Dantego, a jego miejsce w "11" zajął Daniel van Buyten. Od 1. minuty zagrał także Franck Ribery, który ostatnio leczył uraz, natomiast w meczu pucharowym z FC Augsburg (2:0) wszedł do gry w drugiej połowie. Zabrakło kontuzjowanego Arjena Robbena.

Werder, czego można było się spodziewać, nie był dla Bawarczyków równorzędnym rywalem. Goście bez trudu stwarzali sytuacje strzeleckie i już przed przerwą zapewnili sobie komplet punktów. Pierwszy gol dla Bayernu to zasługa ładnej akcji Ribery'ego i samobójczego strzału Assaniego Lukimyi, który próbował zablokować dośrodkowanie Francuza.

Na 2:0 podwyższył van Buyten po centrze Toniego Kroosa z rzutu wolnego, a gol numer 3 padł po płaskim dośrodkowaniu Thomasa Muellera i pewnym uderzeniu Ribery'ego. Gospodarze przed przerwą doszli do dwóch niezłych okazji, aby pokonać Manuela Neuera, lecz zimnej krwi zabrakło Franco Di Santo oraz Aaronowi Huntowi.

Po zmianie stron Bayern nadal rządził i dzielił na Weserstadion, podczas gdy bremeńczycy byli całkowicie bezradni. Sytuacji sam na sam z Raphaelem Wolfem nie wykorzystał Mario Goetze, ale skuteczniejszy okazał się Mario Mandzukić, który otrzymał idealne podanie od świetnie dysponowanego Ribery'ego. Werder został pogrążony przez Muellera, a w roli asystenta wystąpił tym razem Goetze.

Dzieła zniszczenia Hanzeatów dopełnili Ribery, otrzymawszy idealne podanie od Davida Alaby, a na 7:0 trafił po indywidualnej akcji Goetze. Bremeńczycy zostali zmieceni z powierzchni ziemi i mogą cieszyć się, że nie doznali wyższej porażki! Bawarczycy za to odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie; wcześniej pod wodzą Guardioli dwukrotnie wygrali w stosunku 5:0 (z BSV SW Rehden w Pucharze Niemiec oraz z Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów).

Po raz pierwszy od 6. kolejki na listę strzelców wpisał się Artur Sobiech, który rozegrał w Stuttgarcie 90 minut. Polak doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie Manuela Schmiedebacha oraz błąd Svena Ulreicha i Daniela Schwaaba. Chwilę później Hannover - najsłabszy zespół ligi na wyjazdach - objął nawet prowadzenie, ale ostatecznie wyjechał z Badenii-Wirtembergii bez punktów. 9. w tym sezonie bramkę strzelił Vedad Ibisević, a po przerwie Rona-Roberta Zielera pokonali Ibrahima Traore i Konstantin Rausch.

W meczu "o 6 punktów" Gladbach okazali się lepsi od Schalke! Borussia zwyciężyła 6. raz z rzędu, chociaż jako pierwsi bramkę zdobyli goście (ewidentne przewinienie Juliana Korba we własnej "16"). Wyrównał fenomenalną "bombą" z dystansu Raffael, a triumf gospodarzom dał z rzutu karnego Max Kruse. Koenigsblauen mieli ogromne pretensje do sędziego, który nie tylko podyktował jedenastkę za zagranie ręką Benedikta Hoewedesa, ale też wyrzucił kapitana S04 z boiska. Po zmianie stron ekipa Luciena Favre'a dominowała i stwarzała liczne okazje, jednak w doliczonym czasie gry Kevin-Prince Boateng omal nie doprowadził do remisu. Świetnie na linii spisał się w tej sytuacji Marc-Andre ter Stegen.

Trwa fatalna passa Eintrachtu w potyczkach ligowych. Orły uległy Hoffenheim i w niedzielę mogą spaść na 16. miejsce w tabeli! O sukcesie Wieśniaków zadecydowała postawa duetu Roberto Firmino - Sven Schipplock. Brazylijczyk i Niemiec zaliczyli po golu i asyście. Eugen Polanski na oczach Adama Nawałki rozegrał pełne 90 minut, prezentując się poprawnie.

Trener Augsburga w ataku nie postawił ani na Arkadiusza Milika (cały mecz na ławce), ani na Saschę Moeldersa, lecz na Raula Bobadillę i nie pożałował! Argentyńczyk w 18. minucie zagwarantował swojej drużynie 3 "oczka", wykorzystując dogranie Halila Altintopa. Hamburczycy grający znów bez Rafaela van der Vaarta, który wyleczył kontuzję, ale nie mógł wystąpić z powodów osobistych, spisali się bezbarwnie w ofensywnie i ani razu nie pokonali Marwina Hitza. Zespół z Bawarii dzięki wygranej przesunął się na 8. pozycję w tabeli.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.