Bundesliga: Werder znów przegrał, Ramos omal nie doścignął Lewandowskiego

Snajper Herthy Berlin zdobył 9. i 10. gola w sezonie, zostając wiceliderem klasyfikacji strzelców. W dużej mierze dzięki trafieniom Kolumbijczyka Hertha pokonała Werder w 16. kolejce Bundesligi.

Bremeńczycy po przyzwoitym początku sezonu od kilku tygodni zawodzą na całej linii. W pięciu ostatnich kolejkach wywalczyli tylko punkt i wciąż zajmują 14. miejsce w tabeli. Na Olympiastadion zespół Robina Dutta, który w 15. serii gier przegrał aż 0:7 z Bayernem Monachium, zaprezentował się nieźle i w końcówce miał kilka okazji, by doprowadzić do remisu. Najbliżej szczęścia Hanzeaci byli w 87. minucie, gdy strzał Aarona Hunta z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy.

Skutecznością w ekipie beniaminka błysnął Adrian Ramos, który dwukrotnie zmusił do kapitulacji Raphaela Wolfa. Kolumbijski snajper ma już w dorobku 10 bramek i tylko o jedno trafienie ustępuje Robertowi Lewandowskiemu. Niewiele brakowało, a 27-latek zrównałby się z Polakiem, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie znalazł się oko w oko z golkiperem Werderu i minimalnie chybił.

Stołeczny zespół dzięki zwycięstwu awansował na 6. miejsce w tabeli i wiele wskazuje na to, że wiosną powalczy o miejsce w Lidze Europejskiej. Poprawienie dorobku w ostatniej kolejce pierwszej części sezonu będzie trudne, ponieważ 21 grudnia Herthę czeka wyjazd do Dortmundu na mecz z Borussią.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Hertha Berlin - Werder Brema 3:2 (2:2)

0:1 - Petersen 15' 1:1 - Ramos (k.) 18' 2:1 - Ramos 26' 2:2 - Hunt 32' 3:2 - Ronny 49'