Premier League: Świetna gra Chelsea, piękny gol Suareza i lider Arsenal (wideo)

Chelsea Londyn ograła Southampton 3:0 i potwierdziła dobrą formę. Lider tabeli Arsenal Londyn również zwyciężył, ale gole strzelał dopiero w końcówce spotkania. Piękne trafienie zaliczył Luis Suarez.

Bartosz Zimkowski
Pierwszym pojedynkiem w nowym roku było starcie Swansea City z Manchesterem City. Fani na Liberty Stadium zobaczyli dobry mecz i pięć goli. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Fernandinho, zdobywając swoją trzecią bramkę w Premier League. Jeszcze w pierwszej połowie Wilfried Bony doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron dwa ciosy zadali goście i prowadzili już 3:1. W ostatnich sekundach spotkania piękny strzał z dystansu oddał Bony, ale Swansea nie zdążyła już doprowadzić do remisu.

Southampton potwierdziło, że nie jest w najwyższej formie i nie sprostało Chelsea Londyn. Pojedynek rozstrzygnął się w drugiej połowie, gdy Jose Mourinho dokonał dwóch zmian. Willian oraz Oscar pojawili się na murawie i ten drugi miał udział przy wszystkich trzech bramkach. Zanim się to jednak stało, to znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przedryblował już go i miałby przed sobą pustą bramkę, gdyby nie wpadł na pomysł, żeby celowo zahaczyć nogą o golkipera Świętych. Sędzia nie dał się nabrać i ukarał Brazylijczyka żółtą kartką. Chelsea później zdobyła trzy gole i pewnie zwyciężyła 3:0. Southampton jest w coraz poważniejszym kryzysie.

Długo Arsenal Londyn nie mógł zdobyć bramki w spotkaniu z beniaminkiem Cardiff City. Kanonierzy męczyli się aż do 88. minuty, ale wówczas rezerwowy Nicklas Bendtner zdobył swojego drugiego gola w sezonie i było wiadomo, że Kanonierzy sięgną po trzy punkty. W doliczonym czasie gry Theo Walcott postawił kropkę nad "i" i Arsenal ma w dorobku 45 punktów - o jeden więcej od Man City.

Piękną bramkę w meczu Liverpoolu FC z Hull City zdobył Luis Suarez. Urugwajczyk genialnie wykonał rzut wolny i bramkarz Tygrysów był bez szans. Wcześniej gola głową uzyskał Daniel Agger i The Reds zwyciężyli 2:0. Wobec remisu Evertonu wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.