Ligue 1: Porażka Stade Reims, Grzegorz Krychowiak aktywny, ale nic nie wskórał

Stade Reims przystępowało do meczu z Olympique Lyon jako drużyna wyżej notowana, mimo to musiało przełknąć gorycz porażki. Grzegorz Krychowiak i koledzy polegli u siebie 0:2.

Szymon Mierzyński
Pierwsza bramka padła w 25. minucie. Alexandre Lacazette wykorzystał podanie aktywnego w tym fragmencie Henriego Bedimo i płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Kossiego Agassę.

Później gospodarze mieli swoje szanse na wyrównanie, m. in. dwukrotnie blokowany był Grzegorz Krychowiak. Trzeba też jednak zaznaczyć, że Polak mógł sprokurować rzut karny dla rywala, bowiem pod koniec pierwszej połowy dość ewidentnie zagrał futbolówkę ręką, a wszystko działo się na skraju szesnastki. Na jego szczęście arbiter nie użył gwizdka.

Les Gones przypieczętowali wygraną w 84. minucie, gdy cudownym strzałem popisał się Gueida Fofana. Zawodnik Olympique z 22 metrów huknął nie do obrony i Agassa mógł tylko wyjąć futbolówkę z siatki.

Dzięki temu triumfowi ekipa z Lyonu nie wyprzedziła niedzielnego przeciwnika, ale zbliżyła się do niego na odległość zaledwie jednego oczka.

Stade Reims - Olympique Lyon 0:2 (0:1)
0:1 - Lacazette 25'
0:2 - Fofana 84'