Bundesliga: Bayer wreszcie wygrał, Schalke lepsze od Wilków, porażka drużyny Obraniaka

Arkadiusz Milik i Eugen Polanski fetowali zwycięstwa. Poległ za to nowy zespół Ludovika Obraniaka. Po trzech ligowych porażkach z rzędu po wygraną sięgnął Bayer Leverkusen.

Konrad Kostorz

Po raz drugi wiosną po komplet punktów sięgnęło Schalke. Wygrana nad Wolfsburgiem nie przyszła ekipie Jensa Kellera łatwo. Gospodarze objęli prowadzenie po przypadkowym strzale Felipe Santany, ale po zmianie stron grające w osłabieniu Wilki wyrównały dzięki akcji Ivana Perisicia i strzałowi Maximiliana Arnolda.

Zwycięstwo Koenigsblauen zapewnił Kevin-Prince Boateng, który otrzymał świetne podanie od Romana Neustaedtera i wykorzystał sytuację sam na sam z Diego Benaglio. Przyjezdni przez niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu, ponieważ Wolfgang Stark wyrzucił z boiska Daniela Caligiuriego za obrażenie sędziego liniowego.

Fatalną passę przerwał Bayer. Aptekarze po porażkach z Eintrachtem (0:1), Werderem (0:1) i Freiburgiem (2:3) zdołali pokonać na własnym terenie Stuttgart. Po raz 10. w sezonie na listę strzelców wpisał się Stefan Kiessling, a bohaterem został rezerwowy Eren Derdiyok, któremu asystował powracający do formy po kontuzji Sidney Sam. Dla reprezentanta Szwajcarii było to pierwsze trafienie w sezonie.

Sebastian Boenisch nie znalazł się w kadrze meczowej z uwagi na kontuzję. W jego miejsce na lewym boku obrony wystąpił Emre Can.

Kolejny beznadziejny występ HSV! Drużyna Berta van Marwijka nie miała żadnych argumentów w konfrontacji z Hoffenheim i już w niedzielę może znaleźć się na 17. miejscu w tabeli. Wieśniaki podniosły się po klęsce w Norymberdze w 18. kolejce i odniosły przekonujące zwycięstwo. Roberto Firmino zdobył gola i zaliczył asystę, a Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut.

Werder jeszcze bez Ludovika Obraniaka zgodnie z oczekiwaniami poległ w Augsburgu. Mecz zaczął się dla bremeńczyków nadspodziewanie dobrze, ale gospodarze zwarli szyki, szybko doprowadzili do remisu, a po zmianie stron zadali dwa kolejne ciosy. Wpływ na przebieg drugiej połowy z pewnością miała jednak kontrowersyjna decyzja sędziego o wyrzuceniu z boiska Santiago Garcii.

Przez 69 minut na placu gry przebywał Arkadiusz Milik, ale nie miał udziału w bramkach strzelonych przez FCA. Kiedy napastnik miejscowych opuścił murawę, zameldował się na niej Martin Kobylański. Skrzydłowy Werderu nie miał wsparcia w kolegach i nie odmienił losów meczu. Podopieczni Robina Dutta oddali tylko 3 strzały na bramkę przy aż 20 uderzeniach Augsburga!

Świetną passę kontynuuje ekipa Thomasa Tuchela, która dzięki trzeciej wygranej z rzędu zrównała się punktami z Wolfsburgiem. Na zwycięstwo nad Freiburgiem zapracowali reprezentanci Korei Południowej: Joo-Ho Park i Ja-Cheol Koo. Goście spisali się bardzo słabo w ofensywie i nie zasłużyli nawet na zdobycie jednego gola.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wyniki sobotnich spotkań 19. kolejki Bundesligi:

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 2:1 (1:0)
1:0 - Santana 9'
1:1 - Arnold 65'
2:1 - Boateng 81'

Czerwona kartka: Caligiuri /49'/ (Wolfsburg).

1899 Hoffenheim - Hamburger SV 3:0 (2:0)

3:1 - Hahn 56'

Czerwona kartka: Garcia /45+2' za drugą żółtą/ (Werder).

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:1 (1:1)
0:1 - Leitner 12'
1:1 - Kiessling 26'
2:1 - Derdiyok 84'

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Robert Lewandowski znów bez gola, ale na miarę oczekiwań. "Był jednym z najlepszych"