Ligue 1: Remis w wielkim hicie, Monaco i PSG nie zrobiły sobie krzywdy

W niedzielny wieczór na Stade Louis II doszło do starcia głównych faworytów do mistrzostwa Francji. W tabeli mamy jednak status quo, bo AS Monaco i PSG podzieliły się punktami.

Szymon Mierzyński
Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym Alex zgrał piłkę do Javiera Pastore, a Argentyńczyk trafił do siatki głową z najbliższej odległości.

Zespół Claudio Ranieriego nie załamał się słabym początkiem i uparcie dążył do wyrównania. Mimo kilku sytuacji, do przerwy utrzymała się skromna przewaga Paris Saint-Germain. Po zmianie stron natomiast gra była szarpana i długo zanosiło się na to, że ekipa Laurenta Blanca dowiezie korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Przełom nadszedł w 74. minucie. Po kilku szybkich podaniach Fabinho dośrodkował płasko na 5. metr, a fatalnie interweniujący Thiago Silva zaliczył gola samobójczego. Reprezentant Brazylii przeciął centrę rywala w taki sposób, że Salvatore Sirigu nie miał szans na jakąkolwiek skuteczną interwencję.

W samej końcówce oba zespoły miały po jednej piłce meczowej. Najpierw golkiper PSG obronił potężną bombę Fabinho z ostrego kąta, zaś po chwili Danijel Subasić w sobie tylko znany sposób zatrzymał na 5. metrze Zlatana Ibrahimovicia.

Remis w hicie oznacza, że paryżanie wciąż mają pięć punktów przewagi nad Monaco. To oni więc mogą być bardziej zadowoleni.

W drugim niedzielnym pojedynku Olympique Lyon pokonał na wyjeździe FC Nantes 2:1 i obecnie plasuje się na 6. pozycji. 13. gola w sezonie zdobył Alexandre Lacazette. Dzięki temu zrównał się w klasyfikacji strzelców z Edinsonem Cavanim. Lepszy od tej dwójki jest tylko "Ibra" (18 trafień).