LE: Bułgarzy wygrali z Lazio, remis Sevilli ze Słoweńcami! Klęska Ajaxu po pięknym golu (wideo)

Ludogorec pokonał Lazio, Sevilla nie wygrała z NK Maribor, a Ajax został rozbity przez Salzburg - oto największe niespodzianki pojedynków 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Konrad Kostorz
Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja drużyn z Premier League i Serie A. Na Liberty Stadium gole nie padły, ale nie oznacza to, że pojedynek nie dostarczył emocji. W pierwszej połowie Łabędzie ostrzeliwały bramkę Rafaela, który spisywał się doskonale. Po zmianie stron między słupkami w miejsce kontuzjowanego Brazylijczyka stanął Pepe Reina i również nie dał się zaskoczyć. Bezbramkowy remis to w kontekście rewanżu rezultat korzystny dla neapolitańczyków.

Trwa fantastyczna seria Austriaków w Lidze Europejskiej! Red Bull w fazie grupowej wywalczył 18 na 18 punktów, a drugą część rozgrywek rozpoczął od efektownego zwycięstwa w Amsterdamie. Triumf Salzburga przypieczętował Jonathan Soriano fantastycznym uderzeniem z połowy boiska jeszcze w pierwszej części meczu.

Kapitalny gol Jonathana Soriano na 3:0 dla Red Bull Salzburg:

Sporych emocji dostarczyła potyczka na Estadio Dragao, gdzie zawitał niemiecki rodzynek w fazie pucharowej. Tuż przed końcem pierwszej odsłony znakomite uderzenie oddał Ricardo Quaresma, nie dając żadnych szans Kevinowi Trappowi. Po 68 minutach było już 2:0 dla Smoków, jednak Eintracht nie poddał się i w krótkim czasie zniwelował stratę (ładny gol Joselu).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Nie popisały się drużyny z Sewilli. Betis prowadził z Rubinem i grał z przewagą jednego zawodnika, a mimo to nie odniósł zwycięstwa. Dla Rosjan remis uratował strzałem z karnego Roman Eremenko. Warto odnotować, że wśród gospodarzy w pełnym wymiarze czasowym wystąpił reprezentant Polski Damien Perquis. W lepszej pozycji wyjściowej przed rewanżami jest ekipa Unaia Emery'ego, ale remis z zespołem ze Słowenii chluby Hiszpanom nie przynosi.

Przedniej urody gol Ricardo Quaresmy dla FC Porto:

Wiele działo się na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie Lazio sensacyjnie przegrało z Ludogorcem. Już w 9. minucie mogło być 0:1, ale Etrit Berisha obronił strzał Swietoslawa Diakowa z rzutu karnego. Przed przerwą rezultat świetnym uderzeniem z dystansu otworzył Roman Bezjak, a na gola Słoweńca Biancocelesti nie zdołali odpowiedzieć, choć mieli ku temu idealną okazję - w 50. minucie jedenastkę egzekwował Felipe Anderson i spudłował. Końcówka należała do Włochów, ale między słupkami znakomicie spisywał się Władisław Stojanow.

Bez rozstrzygnięcia w konfrontacji czesko-ukraińskiej. Viktoria objęła prowadzenie po strzale napastnika Stanislava Tecla, ale na to trafienie błyskawicznie odpowiedział Luiz Adriano i kwestia awansu rozstrzygnie się w Doniecku. Remisem zakończył się także pojedynek Maccabi z faworyzowanym FC Basel.

Rewanże zaplanowano na 27 lutego.

Wyniki pierwszych spotkań 1/16 finału Ligi Europejskiej:

Betis Sewilla - Rubin Kazań 1:1 (1:0)
1:0 - Didac 3'
1:1 - Eremenko (k.) 74'

Czerwona kartka: Prudnikow /28' za drugą żółtą/ (Rubin).

Viktoria Pilzno - Szachtar Donieck 1:1 (0:0)
1:0 - Tecl 62'
1:1 - Adriano 65'

Lazio Rzym - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:1)
0:1 - Bezjak 45'

Czerwone kartki: Cavanda /73'/ (Lazio) oraz Diakow /55' za drugą żółtą/ (Ludogorec).

Maccabi Tel-Awiw - FC Basel 0:0

FC Porto - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:0)
1:0 - Quaresma 44'
2:0 - Varela 68'
2:1 - Joselu 72'
2:2 - Sandro (sam.) 77'

Ajax Amsterdam - Red Bull Salzburg 0:3 (0:3)

Swansea City - SSC Napoli 0:0

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lazio Rzym na wyjeździe odrobi straty i awansuje do najlepszej "16"?