Ligue 1: PSG coraz bliżej mistrzostwa

Paris Saint-Germain ograło w hicie Olympique Marsylia i wykonało duży krok do mistrzostwa Francji. Ekipa Laurenta Blanca ma już osiem punktów przewagi nad AS Monaco.

Szymon Mierzyński
W niedzielny wieczór gospodarze byli faworytami i wywiązali się z tej roli bez większego problemu. W pierwszej połowie spektakularne pudło na pustą bramkę zaliczył wprawdzie Ezequiel Lavezzi, ale po zmianie stron Maxwell wykorzystał podanie Zlatana Ibrahimovicia, zaś w 79. minucie wygraną PSG przypieczętował skuteczną główką Edinson Cavani. Jemu bardzo ładnie asystował Gregory van der Wiel.

Olympique zawiódł. Miał wprawdzie kilka sytuacji, jednak grał asekuracyjnie i nie podjął żadnego ryzyka. Po porażce 0:2 podopieczni Jose Anigo zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 43 pkt. Paryżanie są natomiast liderem z przewagą ośmiu oczek nad AS Monaco, które w sobotę uległo AS Saint-Etienne.

Na 3. miejsce powróciło OSC Lille, które z kłopotami pokonało na wyjeździe ostatnie w tabeli AC Ajaccio. Hat-tricka w ekipie Rene Girarda skompletował Salomon Kalou, lecz aż dwa gole zdobył z rzutów karnych.

W ostatnich niedzielnym pojedynku Olympique Lyon bezbramkowo zremisował z Montpellier HSC.