Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dossa Junior: Brak naszych kibiców to cios zarówno dla Legii jak i Wisły (wideo)

Niedzielny hit ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków odbędzie się przy pustych trybunach. Zdaniem Dossy Juniora, taka sytuacja będzie dla obydwu drużyn sporym nieudogodnieniem.
Jan Wiśniewski
Jan Wiśniewski

Według Dossy Juniora, Wisła Kraków to dobrze ułożona drużyna, o której sile w dużej mierze stanowi jej snajper, Paweł Brożek. Jego powstrzymanie ma być dla Legii Warszawa kluczem do sukcesu.
- Wisła jest silną drużyna. Myślę, że będzie z nami walczyła o mistrzostwo kraju. Ten klub ma dobrze ułożoną kadrę. Są silni zarówno w obronie jak i w ataku. Skutecznością wyróżnia się tam Paweł Brożek. Przeciwko nam udało mu się zdobyć kilka bramek, o czym chyba wszyscy dobrze wiedzą. Musimy powstrzymać ich w ofensywie. Futbol to gra zespołowa. Spodziewam się trudnego meczu, ale zakończonego naszym zwycięstwem - mówi Dossa Junior.

Decyzją Komisji Ligi niedzielne spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców. Obrońca Legii podziela zdanie wielu fanów, że taka sytuacja to cios przede wszystkim dla całego środowiska piłkarskiego.

- Szkoda, że mecz odbędzie się przy pustych trybunach. To źle wpływa na atmosferę i całą piłkę nożną. Mecz z Wisłą to takie derby dla całej Polski. Przed nami ważne zawody. Naszym celem jest zwycięstwo - powiedział cypryjski defensor.

W obronie Legii wciąż trwają roszady. Oprócz walki na prawej stronie boiska pomiędzy Łukaszem Broziem a Bartoszem Bereszyńskim, o pierwszy skład rywalizują jeszcze Jakub Rzeźniczak oraz Inaki Astiz.

- W meczu ze Śląskiem grałem z Jakubem Rzeźniczakiem po raz pierwszy. On i Inaki to naprawdę świetni piłkarze. Każdy z nich ma wiele atutów, a o wadach nie będę mówił, bo na pewno ich nie ma. Nie ważne u boku kogo będę grał. Najważniejszy jest wynik końcowy - kontynuuje Dossa Junior.

Dossa Junior gra w Legii za kadencji dwóch trenerów. Najpierw legionistami opiekował się Jan Urban, a teraz zastąpił go Henning Berg. Cypryjczyk obydwu szanuje, lecz zaznacza, że sposób prowadzenia treningów przez Norwega jest diametralnie różny od tego, który preferował poprzedni opiekun mistrzów Polski.

- Jan Urban i Henning Berg to świetni trenerzy, ale pomiędzy nimi jest dużo różnic jeśli chodzi sposób prowadzenia treningów. Współpraca z obecnym trenerem wygląda bardzo dobrze, lecz wiemy, że nie prezentujemy się jeszcze tak jak on by tego chciał - powiedział Dossa Junior.

Na koniec 27-latek odniósł się do poziomu polskiej T-Mobile Ekstraklasy, w której występuje już od ponad półtora roku.

- Piłka nożna w Polsce prezentuje wysoki poziom, ale jest wiele różnic w porównaniu z tą cypryjską. Tutaj gra się o wiele bardziej siłowo. Ciągle uczę się tutejszego futbolu, kiedy przystosuję się w stu procentach, to wtedy będę jeszcze lepszym piłkarzem - zakończył środkowy obrońca mistrzów Polski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Dossa Junior: Mecz z Wisłą to jak derby Polski

Dossa Junior: Mecz z Wisłą to jak derby Polski

Źródło: Agencja TVN/x-news

Dossa Junior: Zajęcia z Henningiem Bergiem różnią się bardzo od tych z Janem Urbanem

Dossa Junior: Zajęcia z Henningiem Bergiem różnią się bardzo od tych z Janem Urbanem

Źródło: Agencja TVN/x-news

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×