Błyskawiczna reakcja Korony po incydencie z racami. Część trybun zamknięta!

Korona Kielce niemal natychmiast zareagowała na incydenty, do których doszło w trakcie meczu z Pogonią Szczecin i z własnej inicjatywy zamierza zamknąć część trybun.

Szymon Mierzyński

Skandal w Kielcach! Mecz Korona - Pogoń przerwany! Rzecznik prasowy złocisto-krwistych Paweł Jańczyk poinformował, że podczas następnego domowego pojedynku z Cracovią Kraków (w sobotę 12 kwietnia o godz. 18.00) niedostępny dla publiczności będzie sektor D, w którym siedzą zazwyczaj najzagorzalsi fani kielczan (nie otrzymają oni możliwości zakupu biletów).

Klub zamierza też przeprowadzić wewnętrzne postępowanie i wyłapać sprawców odpalenia rac podczas piątkowego starcia z Pogonią Szczecin.

Przypomnijmy: w 22. minucie - przy stanie 1:0 dla gospodarzy - potyczka Korony z Portowcami została przerwana, gdyż dym spowodowany przez środki pirotechniczne niemal całkowicie ograniczył widoczność.

Tego wieczora wiatr był słaby, dlatego przerwa w grze trwała kilkanaście minut, a sędzia Krzysztof Jakubik postanowił odesłać zawodników do szatni.