Futsal: Lider przegrywał i...

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Lider tabeli ekstraklasy futsalu przegrywał już po osiemnastu minutach z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice 0:2. Później pod Szyndzielnią było równie ciekawe.

Po dużych męczarniach w pierwszej połowie lider ekstraklasy futsalu Rekord Bielsko-Biała ostatecznie pokonał, będący w strefie spadkowej, AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Goście chwilę przed przerwą prowadzili 2:0, wtedy jednak gola zdobyli gospodarze, a po przerwie nie dali już przyjezdnym szans.

Mistrzowie Polski Wisła Krakbet Kraków, po zaciętym meczu pokonała Clearex Chorzów 3:2 i wskoczyła na trzecie miejsce w lidze. Do prowadzących Górali Biała Gwiazda traci obecnie sześć punktów.

Po porażce pod Wawelem Clearex spadł w tabeli na szóste miejsce. Chorzowian wyprzedziła GAF Jasna Gliwice, która pokonała lokalnego rywala Remedium Pyskowice 4:2.

Na trzy kolejki przed końcem wciąż nie mamy pewności, które zespoły opuszczą ligę. Degradacja dotknie dwie drużyny z trójki: AZS Uniwersytet Śląski Katowice, GKS Tychy i Remedium Pyskowice. W najlepszej sytuacji jest ten ostatni zespół.  Wisła Krakbet Kraków - Clearex Chorzów 3:2 (3:1)

Lebiedziński 2', Douglas 6', Vakhula 18' - Lutecki 13', Łopuch 27'

Remedium Pyskowice - GAF Jasna Gliwice 2:4 (1:3) Wolny 14', Starowicz 39' - Diemishev 11', 25', Ficek 12', Kiełpiński 20'

Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5:2 (1:2) Dura 20', Łysoń 24', Franz 30', 31', Polasek 40' - Łysoń (sam.) 4', Gładczak 18'.