PSG z Pucharem Ligi Francuskiej. Dwa gole Cavaniego

Dwa gole Edinsona Cavaniego sprawiły, że Puchar Ligi Francuskiej powędrował w ręce piłkarzy Paris Saint-Germain, którzy pokonali w finale Olympique Lyon 2:1 (2:0).

Sebastian Najman

Spotkanie finałowe na wypełnionym do ostatniego miejsca Stade de France w Paryżu wyśmienicie rozpoczęli podopieczni Laurenta Blanca, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po świetnej dwójkowej akcji Maxwella i Lavezziego do siatki trafił Edinson Cavani.

Zawodnicy z Lyonu nie zrazili się złym początkiem i szybko próbowali doprowadzić do remisu. W 6. minucie, po płaskim dośrodkowaniu wzdłuż pola karnego bliski szczęścia był Bafetimbi Gomis. Piłka po jego strzale trafiła jednak tylko w boczną siatkę. Cztery minuty później ten sam zawodnik mógł wykorzystać błąd Thiago Motty, ale uderzył prosto w bramkarza. Nie był to koniec dogodnych okazji w pierwszych, emocjonujących 15 minutach meczu. Swojego drugiego gola szukał Cavani. Jego potężne uderzenie z dystansu z trudem obronił Anthony Lopes.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem częstych przerw, prostych strat i ślimaczego tempa. Ciekawiej zrobiło się dopiero po upływie pół godziny gry, kiedy to Edinson Cavani dopiął swego i znów pokonał Lopesa, wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu bramkarza Olympique Lyon.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli podopieczni Remi Garde, którzy w 56. minucie zdołali zmniejszyć straty. Kilkunastometrowy rajd precyzyjnym strzałem z dystansu zakończył Alexandre Lacazette. To trafienie dodało wiary ekipie gospodarzy, co przełożyło się na ożywienie spotkania. W ostatnich dwóch kwadransach bliscy zdobycia gola byli m.in. Alex, Nabil Fekir oraz Jeremy Menez. Żadna z tych prób nie zakończyła się jednak powodzeniem i wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu to paryżanie po raz czwarty w swojej historii sięgnęli po Puchar Ligi Francuskiej.