Adam Ryczkowski najmłodszym strzelcem gola w historii Superpucharu Polski

Wymarzony debiut w I zespole Legii Warszawa zaliczył 17-letni Adam Ryczkowski. Zdobywając bramkę w meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz, został najmłodszym strzelcem gola w tych rozgrywkach.

Maciej Kmita
Występ w spotkaniu o Superpuchar Polski przeciwko niebiesko-czarnym jest debiutem reprezentanta Polski U-17 w I drużynie Wojskowych. Trener Henning Berg od razu postawił na niego od pierwszej minuty, a ten odwdzięczył się zdobyciem gola. W 44. minucie wykorzystał podanie Ivicy Vrdoljaka i doprowadził do remisu 1:1.
Ryczkowski, który zawodnikiem Legii został latem minionego roku, został tym samym najmłodszym zdobywcą gola w meczu o Superpuchar Polski w całej historii tych rozgrywek. W dniu rozegrania spotkania miał 17 lat i 70 dni, co oznacza, że pobił dotychczasowy rekord samego Andrzeja Juskowiaka o 188 dni.

W ogóle w 25 poprzednich edycjach Superpucharu Polski nastoletnich strzelców było do tej pory tylko pięciu. Ostatnim był w 1995 roku Bartosz Karwan - wtedy zawodnik GKS-u Katowice.