Sparingowo: Zwycięski debiut Luisa Enrique, Przemysław Tytoń już się pokazał

FC Barcelona już na dobre rozpoczęła przygotowania do sezonu. W pierwszym kontrolnym spotkaniu skromnie pokonała Recreativo Huelva.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pierwszy raz FC Barcelonę poprowadził Luis Enrique. Nowy trener w meczu z Recreativo Huelva miał do dyspozycji wielu graczy rezerw, a w zespole zdołali zadebiutować m.in. Marc-Andre ter Stegen oraz Alen Halilović. Golkiper praktycznie nie miał pracy i częściej dotykał piłkę nogami aniżeli rękoma, natomiast 18-letni Chorwat był najaktywniejszym graczem w pierwszej połowie. Po przerwie ze świetnej strony pokazał się powracający z Evertonu Gerard Deulofeu i to po jego zagraniu padła jedyna bramka w meczu, autorstwa Joana Romana w 66 minucie.

Skład FC Barcelony: Masip - Montoya, Ie, Bagnack, Grimaldo - Babunski, Sergi Roberto, Halilović - Adama, Muni, Dani Nieto. Po przerwie pojawili się: Ter Stegen, Patric, Diagne, Bartra, Lucas, Samper, Joan Roman, Camara, Afellay, Deulofeu, Sandro, Dongou.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W barwach Elche CF zadebiutował golkiper Przemysław Tytoń, który na placu gry pojawił się po zmianie stron. Polak nie musiał się wykazywać swoimi umiejętnościami, a jego zespół wygrał 2:0 z IV-ligowym Eldense.

Ponadto uczestnik eliminacji do Ligi Mistrzów, Athletic Bilbao wygrało 3:0 z Al Halil (dublet Aritza Aduriza i trafienie Benata Etxebarrii), a Real Sociedad oraz Valencia CF przegrały 1:3 odpowiednio z Ajaxem Amsterdam oraz 1.FC Nuernberg.