2. Bundesliga: Wielki derbowy triumf zespołu Kacpra Przybyłki, Polak z asystą

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Piłkarze SpVgg Greuther Fuerth odnieśli niezwykle efektowne zwycięstwo w 257. derbach Frankonii nad spadkowiczem z Bundesligi i wysunęli się na czoło 2. Bundesligi.

W sezonie 2011/2012 drużyny z Frankonii (region w północnej Bawarii, miasta Fuerth i Norymberga sąsiadują z sobą) mierzyły w Bundeslidze, a w rozpoczętych rozgrywkach walczą o powrót do elity. Na inaugurację drużyna Valeriena Ismaela zwyciężyła 1:0 z Erzgebirge Aue, natomiast podopieczni Franka Kramera zremisowali 1:1 z VfL Bochum.

W pierwszej kolejce na listę strzelców wpisał się Kacper Przybyłko. W poniedziałek młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, pełnił rolę wysuniętego napastnika i zapisał na swoim koncie asystę przy trafieniu Toma Weilandta na 4:1. Gospodarze już wcześniej praktycznie rozstrzygnęli losy meczu w dużej mierze dzięki bocznemu skrzydłowemu Abdulowi Rahmanowi Babie - autorowi dwóch goli i asysty. [ad=rectangle] Piłkarze SpVgg zdeklasowali spadkowicza i udowodnili, że stać ich na walkę o awans. Jak już informowaliśmy, przez dłuższy okres z gry wyłączony będzie snajper Ilir Azemi, który uległ poważnemu wypadkowi. Jeśli zatem działacze przed końcem sierpnia nie sprowadzą nowego napastnika, Przybyłko nie musi obawiać się zatem o miejsce w wyjściowej jedenastce.

Greuther prowadzi w tabeli ex aequo z VfL Bochum, a jedynie gorszym bilansem goli obu ekipom ustępuje RB Lipsk. Możny beniaminek po przeciętnym starcie rozgrywek rozbił na wyjeździe 1860 Monachium i również zgłosił aspiracje do rywalizacji o przepustki do Bundesligi.

SpVgg Greuther Fuerth - 1.FC Nuernberg 5:1 (2:1) 1:0 - Baba 8' 2:0 - Sukalo 17' 2:1 - Pinola 35' 3:1 - Baba 57' 4:1 - Weilandt 76' 5:1 - Zulj 87'

Źródło artykułu: