Serie A: Niezwykłe deja vu Interu Mediolan, sensacyjna porażka SSC Napoli

Inter Mediolan drugi rok z rzędu pokonał w meczu na San Siro US Sassuolo aż 7:0. Nieoczekiwanie z Chievo Werona przegrali piłkarze SSC Napoli, a po zwycięstwo nie udało się sięgnąć Fiorentinie.

Konrad Kostorz

22 września 2013 roku Inter Mediolan pokonał US Sassuolo aż 7:0, a historia powtórzyła się niecały rok później. Ekipa Waltera Mazzarriego znów rozniosła w pył niżej notowanego rywala z tą różnicą, że tym razem w roli egzekutorów wystąpili Mauro Icardi oraz Pablo Osvaldo. Drugi z napastników poza dwoma golami dwukrotnie asystował.

Sensacyjne rozstrzygnięcie na Stadio San Paolo! SSC Napoli przegrało z Chievo Werona, a Gonzalo Higuain w 27. minucie zmarnował rzut karny. Podopieczni Rafaela Beniteza dominowali i stwarzali wiele sytuacji, ale na listę strzelców wpisał się tylko Maxi Lopez, który po przerwie zaskoczył Rafaela Cabrala. Później Higuain, Marek Hamsik oraz Duvan Zapata dwoili się i troili, ale Chievo utrzymało korzystny wynik.
Podobnie jak Napoli ACF Fiorentina zdominowała rywala, ale również nie znalazła drogi do bramki. Na linii cudów dokonywał Mattia Perin i dzięki temu kończąca pojedynek w osłabieniu Genoa CFC wywiozła "oczko" ze Stadio Artemio Franchi.

Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie miało za to Lazio Rzym. Zespół Stefano Pioliego wygrał 3:0, w czym największa zasługa Antonio Candrevy - autora gola i asysty. Warto odnotować, że tylko w roli rezerwowego wystąpił Miroslav Klose, ale zdążył asystować przy trafieniu Stefano Mauriego.

Drugą serię gier włoskiej ekstraklasy zakończy zaplanowany na niedzielny wieczór mecz AC Milan z FC Parmą, w którym w Serie A zadebiutuje Fernando Torres.