Serie A: Inter rozbity przez Fiorentinę, Napoli lepsze od zespołu Kamila Glika

Nerazzurri doznali drugiej wysokiej porażki z rzędu, przegrywając wysoko we Florencji. Z kolei Torino poległo pod Wezuwiuszem, choć na przerwę schodziło z prowadzeniem 1:0.

Konrad Kostorz

Spotkanie na Stadio Artemio Franchi we Florencji miało nieoczekiwanie jednostronny przebieg. Fiorentina nie pozostawiła żadnych złudzeń beznadziejnie dysponowanemu Interowi, a w nielicznych udanych akcjach przyjezdnych świetnie na linii spisywał się Neto.

W 7. minucie strzał-marzenie oddał sprzed pola karnego napastnik Khouma Babacar i Samir Handanović nawet nie próbował interweniować. Niewiele później perfekcyjnie z dystansu przymierzył Juan Cuadrado, a słoweński golkiper Interu ponownie okazał się bezradny.
W drugiej połowie florentczycy zadali jeszcze jeden cios, a uczynił to obrońca Nenad Tomović, który popisał się odważną akcją indywidualną w polu karnym mediolańczyków. W końcówce miejscowi powinni zdobyć kolejnego gola, ale próba Joshui Brillante została zablokowana na linii bramkowej. Na 7. miejsce w tabeli awansowało Napoli po wymęczonym zwycięstwie nad Torino Kamila Glika (polski stoper rozegrał całe spotkanie). Po pierwszej połowie nieoczekiwanie prowadzili podopieczni Giampiero Ventury, bowiem na listę strzelców wpisał się Fabio Quagliarella dzięki znakomitemu strzałowi z półobrotu.
Drużyna Kamila Glika nie spisuje się tak dobrze jak w poprzednim sezonie Drużyna Kamila Glika nie spisuje się tak dobrze jak w poprzednim sezonie
Napoli zmarnowało kilka niezłych sytuacji, między innymi uderzenie Lorenzo Insigne zatrzymało się na słupku. Po zmianie stron mierzący 164 centymetry piłkarz gospodarzy zdobył jednak gola głową, a następnie Jose Callejon dość przypadkowym strzałem przelobował Jean-Francois Gilleta i komplet punktów pozostał na Stadio San Paolo.

Uwzględniając liczbę stworzonych okazji bramkowych, wygraną Napoli należy uznać za w pełni zasłużoną. Torino z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie zajmuje dopiero 14. lokatę w tabeli.

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 3:0 (2:0)
1:0 - Babacar 7'
2:0 - Cuadrado 19'
3:0 - Tomović 78'

Fiorentina: Neto - Tomović, Rodriguez, Savić, Alonso - Kurtić, Pizarro, Aquilani - Cuadrado (86' Brillante), Fernandez (78' Vargas) - Babacar (65' Bernardeschi).

Inter: Handanović - Ranocchia (59' Hernanes), Vidić, Jesus - D'Ambrosio, M'Vila, Jonathan, Medel, Dodo (68' Obi) - Osvaldo (75' Palacio), Icardi.

SSC Napoli - Torino FC 2:1 (0:1)
0:1 - Quagliarella 14'
1:1 - Insigne 55'
2:1 - Callejon 72'

Napoli: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Zuniga - Inler, Gargano (67' Lopez) - Callejon, Michu (70' Mertens), Insigne - Higuain (86' Mesto).

Torino: Gillet - Maksimović, Glik, Moretti - Peres (64' Molinaro), Benassi (57' Gazzi), El Kaddouri, Vives (78' Sanchez Mino), Darmian - Larrondo, Quagliarella.

Serie A: Juventus wydarł zwycięstwo AS Romie! Gorąca atmosfera w Turynie, solidny Skorupski

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)