Premier League: Arsenal i Chelsea ograły outsiderów, Southampton wciąż w gazie, debiut Marcina Wasilewskiego!

Zwycięstwami faworytów zakończyły się popołudniowe spotkania 10. kolejki Premier League. Po komplet oczek sięgnęły Arsenal, Chelsea i Southampton. Debiutu doczekał się Marcin Wasilewski!

Szymon Mierzyński
Kanonierzy długo męczyli się w starciu z Burnley, ale po trafieniu Alexisa Sancheza w 70. minucie poszło już gładko. Ekipa Arsene Wengera triumfowała ostatecznie różnicą trzech goli, gdyż na listę strzelców wpisał się jeszcze Calum Chambers i ponownie Chilijczyk.Dużo szybciej wynik otworzyła Chelsea. Już w 32. minucie pojedynku z Queens Park Rangers ładnym technicznym strzałem do siatki trafił Oscar. W drugiej połowie jednak beniaminek zdołał wyrównać, a dokonał tego Charlie Austin, który uderzył skutecznie piętą z kilku metrów. Być może ekipa Harry'ego Redknappa wywiozłaby ze Stamford Bridge remis, gdyby nieodpowiedzialnego faulu uniknął Eduardo Vargas. 24-latek popchnął szarżującego w polu karnym Edena Hazarda, sędzia Mike Jones bez wahania wskazał na "wapno", a jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.
Chelsea triumfowała skromnie, lecz całkowicie zasłużenie. The Blues mają teraz 26 pkt. i zachowali cztery oczka przewagi nad Southampton. Święci nie spuszczają jednak z tonu. Po golu Victora Wanyamy już w 3. minucie pokonali na wyjeździe Hull City 1:0.

W podobnym stosunku na King Power Stadium w Leicester triumfowało West Bromwich Albion, a premierowego występu w barwach Lisów doczekał się w końcu Marcin Wasilewski. Polak wyszedł na boisko w podstawowym składzie i spędził na nim 90 minut, tworząc parę stoperów z Wesem Morganem. Jedyna bramka dla gości padła natomiast po samobójczym uderzeniu Estebana Cambiasso.

W spotkaniach Stoke City - West Ham United i Everton - Swansea City odnotowano remisy, a w szeregach Łabędzi 90-minutowy występ zaliczył Łukasz Fabiański.