Druga połowa kluczem do zwycięstwa Rozwoju Katowice. "Musieliśmy się wspiąć na wyżyny"

Rozwój Katowice wygrał czwarty mecz z rzędu na własnym obiekcie. Ślązacy pokonali Siarkę Tarnobrzeg 3:1 i umocnili się na czele tabeli. Triumf Rozwój zapewnił sobie skuteczną grą w drugiej połowie.

Łukasz Witczyk
Rozwój Katowice słabo rozpoczął mecz z Siarką Tarnobrzeg. Goście zdominowali katowiczan, ale nie potrafili wykorzystać swoich bramkowych sytuacji. Gospodarze mieli jednak dużo szczęścia, gdyż w 32. minucie po chaotycznej akcji piłkę do siatki ekipy z Tarnobrzegu skierował Robert Tkocz. Jedenaście minut później Siarka wyrównała za sprawą Roberta Tunkiewicza- W pierwszej połowie byliśmy bardzo mocno zdominowani przez zespół Siarki. Możemy tylko dziękować opatrzności, że strzeliliśmy bramkę na 1:0. Później goście wyrównali. Nie będę się tutaj mądrzył i mówił, że wiedziałem o tym, że Siarka tak zagra, a my tak słabo będziemy się prezentować. Dobrze, że potrafiliśmy strzelić tę bramkę i doprowadzić do tego, że nie przegraliśmy pierwszej połowy - powiedział po spotkaniu trener Rozwoju Katowice, Dietmar Brehmer.
Mimo że Siarka w tabeli II ligi była sklasyfikowana dużo niżej niż Rozwój, to była dla katowiczan równorzędnym przeciwnikiem. Triumf liderowi z Katowic nie przyszedł łatwo. Po słabej pierwszej części gry Rozwój na drugie 45 minut wyszedł bardziej zdeterminowany. - W drugiej połowie byliśmy zupełnie innym zespołem. Zaczęliśmy wreszcie grać swoje, pokazaliśmy zaangażowanie. Musieliśmy się wspiąć na wyżyny, bo widziałem, że drużyna z Tarnobrzegu jest zdeterminowana w najwyższym stopniu i musieliśmy odpowiedzieć tym samym i cieszę się, że moja drużyna o tym wiedziała. Z drugiej połowy jestem zadowolony. Były ładne bramki, skuteczna gra, efektowna i efektywna. To był pojedynek dwóch dobrych zespołów, ciekawy dla kibiców mecz - ocenił Brehmer.

Szkoleniowiec Rozwoju już w przerwie zdecydował się na pierwszą zmianę w składzie. Boisko opuścił Przemysław Bella, a jego miejsce zajął Sebastian Gielza. Ta roszada pozwoliła gospodarzom na lepszą grę w drugiej połowie, a także spowodowała zmiany w ustawieniu taktycznym. Mimo szybkiej zmiany Brehmer docenił wpływ Belli na końcowy rezultat. - Uważam, że Bella swoją robotę wykonał. Zmęczył przeciwnika i później było nam łatwiej grać w drugiej połowie. Głęboko się zastanawialiśmy nad zmianami. Robert Tkocz został przesunięty na defensywnego pomocnika i to nie jest jego typowa pozycja, ale spełnił swoje zadania. Wejście do przodu Gielzy spowodowało, że zaczęliśmy zbierać górne piłki. Chciałbym żeby strzelił też bramkę, ale nie udało się. W niektórych sytuacjach powinien uderzyć bez przyjęcia, ale nie oceniam tego jako brak chęci do zdobywania bramek - powiedział trener Rozwoju.

Trzecią bramkę katowiczanie strzelili po stałym fragmencie gry. W 82. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła do Przemysława Gałeckiego, który umieścił ją w siatce. - Ten rzut wolny nie był ćwiczony. Zawodnicy pracują nad tymi elementami, ale trzeba przyznać, że to była improwizacja. Mam na tyle kreatywny zespół, który jest w stanie doskonalić elementy gry i strzelać takie bramki - komplementował swoich zawodników Brehmer.

Po osiemnastu kolejkach Rozwój Katowice jest liderem II ligi. Zespół Brehmera w ostatniej tegorocznej rundzie zmierzy się na wyjeździe z Energetykiem ROW-em Rybnik, który sklasyfikowany jest na drugiej lokacie, a do katowiczan traci zaledwie dwa punkty. W stolicy województwa śląskiego nie ukrywają, że celem na derby jest zwycięstwo, które pozwoli zakończyć rok na prowadzeniu w tabeli. - W tym roku został nam już tylko jeden mecz i zrobimy wszystko, żeby w meczu z Energetykiem ROW Rybnik zdobyć trzy punkty - zakończył Brehmer.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!