13. kolejka Primera Division: Barca powiększa przewagę nad Realem

FC Barcelona potwierdziła dobrą formę i wypunktowała Sevillę na wyjeździe aż 3:0. Tym samym przewaga nad najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa, Realem Madryt, wzrosła do sześciu oczek. Królewscy bowiem w derbach stolicy nie sprostali Getafe i polegli na Coliseum Alfonso Perez 1:3.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Piłkarze FC Barcelony w spotkaniu z Sevillą pokazali, że potrafią pewnie wygrać mecz z silną drużyną z czołówki. Już w 20. minucie Samuel Eto'o wykorzystał zamieszanie i sprytnym uderzeniem pokonał golkipera. Po tym wydarzeniu żadna z ekip nie przejęła zdecydowanej przewagi i co jakiś czas na zmianę obaj bramkarze musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami. Dopiero końcówka meczu należała do gości, a raczej do Lionela Messi'ego, który dwukrotnie trafił do siatki. W międzyczasie za uderzenie łokciem jednego z piłkarzy Barcy wyleciał z boiska Luis Fabiano.

Znacznie gorzej na wyjeździe zaprezentowali się gracze Realu Madryt, którzy przez pierwszą połowę nie potrafili skutecznie zorganizować ataku. Za to gospodarze dwa razy na początku każdej części gry strzelili bramkę i już zrobiło się 2:0. Co prawda po drugim golu Javier Pedro Saviola zaliczył kontaktowe trafienie, ale i tak ostatnie słowo należało do Getafe, które wygrało z lokalnym rywalem 3:1.

Getafe - Real Madryt 3:1 (1:0)
1:0 - Albin 2'
2:0 - Albin 47'
2:1 - Saviola 55'
3:1 - Uche 82'

Sevilla - FC Barcelona 0:3 (0:1)
0:1 - Eto'o 20'
0:2 - Messi 82'