Była pirotechnika, jest kara. Komisja Ligi ukarała Pogoń Szczecin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Raca na murawie (zdjęcie ilustracyjne)
Raca na murawie (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała klub ze Szczecina zakazem wyjazdowym dla fanów Portowców.

W tym artykule dowiesz się o:

Do Wrocławia na mecz miejscowego Śląska z Pogonią Szczecin przyjechało wielu kibiców Portowców. W okolicach 61. minuty sędzia spotkania, Szymon Marciniak z Płocka, na krótką chwilę musiał jednak przerwać tę potyczkę. Na murawie wylądowały bowiem środki pirotechniczne rzucone z sektora zajmowanego przez kibiców Portowców. Po kilkudziesięciu sekundach arbiter wznowił pojedynek, który ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1. [ad=rectangle] W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin, które doprowadziło do przerwania zawodów, na Pogoń nałożona została kara zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców na 2 mecze Ekstraklasy i na kolejne 2 mecze w zawieszeniu na 6 miesięcy.