Bundesliga: Osiem goli Bayernu, "Lewy" wreszcie trafił, fenomenalne widowisko w Leverkusen

Robert Lewandowski wreszcie strzelił bramkę, a VfL Wolfsburg po niesamowitym meczu pokonał Bayer Leverkusen 5:4. Po raz piąty z rzędu w Bundeslidze wygrali piłkarze Werderu Brema.
Konrad Kostorz

Pojedynek w Monachium miał zgodnie z oczekiwaniami jednostronny przebieg, a fanom ligi niemieckiej mógł przypominać o spotkaniu z sezonu 2012/2013, kiedy Bayern pokonał HSV na Allianz Arena 9:2. Tym razem Bawarczycy zaaplikowali zespołowi z północy Niemiec siedem goli.

Pierwszą bramkę zdobył z karnego Thomas Mueller, który miał także udział przy drugim trafieniu, ponieważ to jego strzał dobił Mario Goetze. W 36. minucie błysnął Arjen Robben, oddając kapitalny strzał z 20 metrów po solowej akcji. Holender po zmianie stron znów w dobrym stylu zmusił do kapitulacji Jaroslava Drobnego, a kilka chwil później po podaniu Bastian Schweinsteiger ponownie pokonał go Mueller.

W 56. minucie wreszcie przełamał się Robert Lewandowski. Polak zdobył swojego 11. gola dla Bayernu, wykorzystując idealne podanie Muellera. Trzeba jednak przyznać, że nasz rodak w tej sytuacji tylko dopełnił formalności i nie rozegrał najlepszych zawodów, nie należąc do wyróżniających zawodników drużyny Pepa Guardioli.

Odnotujmy, że do gry spowodowanej kontuzją powrócił Franck Ribery i także Francuz zdobył swojego gola, a w bramkowej akcji uczestniczył Lewandowski. Ostatnie trafienie uzyskał Goetze, nie pudłując po dokładnym dograniu Claudio Pizarro. Hamburczycy zostali zdeklasowani, a kibice Bayernu mogą ze spokojem oczekiwać meczu z Szachtarem Donieck.

Cóż za emocje w Leverkusen! Pierwsza połowa była jednostronnym widowiskiem i zarazem popisem Wilków, które punktowały grający bez trzech podstawowych obrońców Bayer. Dwie bramki zdobył Bas Dost, perfekcyjnie wykorzystując dośrodkowania Vieirinhi i Kevina de Bruyne, a Naldo pokonał Bernda Leno uderzeniem z rzutu wolnego.

W przerwie Roger Schmidt przeprowadził trzy zmiany i gra Aptekarze wyraźnie się poprawiła. Gol na 1:3 został zdobyty w kontrowersyjnych okolicznościach (Heung-Min Son najprawdopodobniej faulował Diego Benaglio), ale sprawił, że spotkanie nabrało rumieńców. Koreańczyk w ciągu zaledwie 10 minut skompletował hat-tricka, a jego gole przedzieliło kolejne trafienie Dosta.

Kiedy w 72. minucie Karim Bellarabi wykorzystał błąd Robina Knoche, kibice na BayArena oszaleli z radości. Cieszyli się jednak przedwcześnie, ponieważ wkrótce później Emir Spahić został usunięty z boiska, a w ostatnich sekundach meczu Dost skorzystał z dośrodkowania Vieirinhi i zapewnił Wilkom wygraną w stosunku 5:4!

Werder wygrał po raz piąty z rzędu i pnie się w ligowej tabeli! Tym razem bremeńczycy okazali się lepsi od Augsburga, a dwie asysty zanotował Zlatko Junuzović, który w piątek podpisał nowy kontrakt z klubem. Z nieba do piekła przeniósł się w trakcie pojedynku Ragnar Klavan, który tuż po zdobyciu gola popełnił faul w polu karnym i sprokurował "11".

Pierwsze punkty w rundzie rewanżowej uzyskali piłkarze Hoffenheim, wśród których zabrakło pauzującego za kartki Eugena Polanskiego. Spotkanie ze Stuttgartem układało się remisowo, ale kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego z podania Kevina Vollanda pożytek uczynił Sebastian Rudy. Ekipa Huuba Stevensa wciąż zamyka ligową tabelę.

Derby Renu dla Borussii M'gladbach! Ekipa Petera Stoegera była krok od zachowania po raz czwarty w tej rundzie czystego konta, lecz w doliczonym czasie gry Granit Xhaka strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie Thorgana Hazarda. Paweł Olkowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym, natomiast Sławomir Peszko wszedł na murawę w 63. minucie i wkrótce później został ukarany żółtą kartką. Dodajmy, że spotkanie Gladbach kolejny raz zakończyło się wynikiem 1:0.