Podział punktów w Legnicy - relacja z meczu Miedź Legnica - Stomil Olsztyn

Rozpędzona Miedź Legnica nie zdołała pokonać Stomilu Olsztyn. Sobotnie spotkanie tych obu ekip zakończyło się remisem 1:1. Gola dającego wyrównanie legniczanie strzelili w końcówce potyczki.

Artur Długosz
Wydawało się, że Miedź Legnica po ostatnich dobrych meczach poradzi sobie z przeżywającym problemy Stomilem Olsztyn. W pierwszej odsłonie pojedynku podopieczni Janusza Kudyby grali jednak słabo.
Występująca na skutek kontuzji w eksperymentalnym zestawieniu defensywa legniczan popełniała błędy. Jeden z nich wykorzystali zawodnicy Stomilu. W 28. minucie zabrakło komunikacji między Adrianem Mrowcem a Jakubem Księżniakiewiczem, co wykorzystał Roman Maczułenko, który wyprowadził gości na prowadzenie. Po strzelonej bramce olsztynianie jeszcze bardziej niż w pierwszych minutach potyczki zwarli szyki obronne i liczyli na wyprowadzanie kontrataków.

Po zmianie stron gospodarze chcieli szybko doprowadzić do remisu. Swoją szansę już w 47. minucie miał Mateusz Szczepaniak. Później blisko trafienia był także Tadas Labukas. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki drużyny z Olsztyna. Stomil co prawda głównie skupiał się na defensywie, lecz potrafił też wyprowadzić bardzo groźne kontry. Między słupkami bramki Miedzi dobrze spisywał się jednak Dominik Budzyński.

W końcu, w 78. minucie, świetną indywidualną akcją popisał się Wojciech Łobodziński. Po jego strzale jeden z obrońców gości w polu karnym zablokował piłkę ręką. Sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny wykorzystał natomiast Jorge Kadu.

W końcówce spotkania legniczanie domagali się jeszcze jednego rzutu karnego za zagranie piłki ręką. - Według mnie to zagranie bardziej zasługiwało na podyktowanie rzutu karnego, niż wcześniejsza sytuacja, w której sędzia dał nam jedenastkę - ocenił Janusz Kudyba. Tym razem jednak nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr, a chwilę później zakończył spotkanie. Ostatecznie więc mecz Miedzi ze Stomilem zakończył się remisem 1:1.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1 (0:1)
0:1 - Roman Maczułenko 28'
1:1 - Jorge Kadu (k.) 79'

Miedź Legnica: Dominik Budzyński - Adrian Mrowiec, Tomasz Midzierski, Jakub Księżniakiewicz, Adrian Woźniczka, Radosław Bartoszewicz (53' Adrian Cierpka), Yannick Kakoko (71' Jorge Kadu), Marcin Garuch, Wojciech Łobodziński, Tadas Labukas (81' Jakub Chrzanowski), Mateusz Szczepaniak.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Łukasz Jegliński, Roman Maczułenko (90+1' Rafał Remisz), Michał Trzeciakiewicz, Wołodymyr Kowal, Karol Żwir (84' Arkadiusz Mroczkowski).

Żółte kartki: Radosław Bartoszewicz, Tomasz Midzierski (Miedź) oraz Arkadiusz Czarnecki, Piotr Głowacki, Wołodymyr Kowal (Stomil).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Gorzów Wlkp.)