Premier League: Wielkie lanie Liverpoolu, zwycięstwa faworytów

Liverpool zawiódł na całej linii w ostatniej kolejce Premier League. Przegrał ze Stoke City aż 1:6! Z ligą pożegnało się Hull City.
Bartosz Zimkowski

Katastrofalnie zakończył się sezon dla Liverpoolu FC. Ostatni mecz dla Stevena Gerrarda to porażka aż 1:6 ze Stoke City. Już po pierwszej połowie Brendan Rodgers musiał przecierać oczy ze zdziwienia, ponieważ jego podopieczni przegrywali 0:5. Gospodarze od wielu sezonów nie słyną ze zbyt wysokiej skuteczności, co tym bardziej mogło dziwić. The Reds pięć bramek stracili w zaledwie 23 minuty. Po zmianie stron na boisku pojawiło się dwóch nowych graczy i ostatecznie w drugiej odsłonie padły dwie bramki - po jednej dla obu drużyn. Do siatki Stoke trafił sam Steven Gerrard w ten sposób żegnając się z Premier League. Wysoka porażka oraz słaby sezon stawia znak zapytania pod przyszłością Rodgersa na Anfield.

Tymczasem na Emirates Stadium trzecie miejsce zapewnił sobie Arsenal ogrywając West Bromwich Albion 4:1. Hattrick w 32 minuty uzyskał Theo Walcott, a kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Jack Wilshere. Trafienia te szczególnie cieszą Arsene'a Wengera, ponieważ obaj mieli w tym sezonie sporo problemów zdrowotnych. Sezon w Premier League na ławce zakończył Wojciech Szczęsny, ale Polak zagra w finale Pucharu Anglii z Aston Villą.

Z ligą pożegnało się Hull City. Tygrysy z wielką werwą atakowali bramkę Manchesteru United i najlepszym piłkarzem meczu był Victor Valdes, który popisał się dwoma fantastycznymi interwencjami. Hull nie było w stanie pokonać Hiszpana, a nawet gdyby to zrobiło, to i tak pożegnałoby się z ligą. Swoje spotkanie wygrało bowiem Newcastle United.

Czystego konta w barwach Swansea City nie zachował Łukasz Fabiański i nie otrzyma "Złotych rękawic". Łabędzie uległy na Selhurst Park Crystal Palace 0:1. 45 minut w barwach Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski, a Lisy dzięki pokonaniu 5:1 Queens Park Rangers awansowały na 14. miejsce.

Na Stamford Bridge fetowała Chelsea ogrywając Sunderland 3:1. Gospodarzom zwycięstwo zapewnili rezerwowi tego dnia Loic Remy oraz Diego Costa. Po spotkaniu na murawie odbyła się ceremonia wręczenia trofeum za zwycięstwo w Premier League w sezonie 2014/2015.