Manchester United pokonał FC Barcelonę! Trzecie zwycięstwo Czerwonych Diabłów

Triumfator Ligi Mistrzów pokonany! Zespół Luisa Enrique uległ 1:3 Czerwonym Diabłom w pojedynku rozegranym w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Konrad Kostorz
Katalończycy drugie spotkanie w okresie przygotowawczym rozegrali na Levi's Stadium w kalifornijskiej Santa Clara na przedmieściach San Jose. Wcześniej pokonali 2:1 Los Angeles Galaxy, podczas gdy drużyna Louisa van Gaala uprzednio wygrała 1:0 z Club America oraz 3:1 z San Jose Earthquakes.
United objęli prowadzenie już w 8. minucie - Ashley Young dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Wayne'a Rooneya, który nie dał żadnych szans Marcowi-Andre ter Stegenowi. "Wazza" jeszcze przerwą mógł podwyższyć prowadzenie Manchesteru, z kolei Luis Suarez aż dwukrotnie ostemplował słupek bramki Davida de Gei.

Po zmianie stron Urugwajczyk skierował piłkę do siatki, ale znajdował się na ofsajdzie. Prawidłowego gola zdobył natomiast Jesse Lingard, który był zupełnie niekryty w polu karnym po idealnym dograniu Tylera Blacketta i z zimną krwią wykończył tę akcję.

Mistrzom Hiszpanii w sobotę nie sprzyjało szczęście - w 72. minucie Czerwone Diabły znów uratował słupek, tym razem po uderzeniu Munira El Haddadiego. Ostatecznie drużyna z Primera Division zdołała strzelić bramkę, jednak na efektowne trafienie Rafinhi z woleja błyskawicznie odpowiedział Adnan Januzaj, który ograł Marca Bartrę, pieczętując sukces swojego zespołu.

Manchester kolejny sprawdzian rozegra 30 lipca, kiedy zmierzy się z Paris Saint-Germain. Katalończycy dzień wcześniej powalczą z londyńską Chelsea.

FC Barcelona - Manchester United 1:3 (0:1)
0:1 - Rooney 8'
0:2 - Lingard 65'
1:2 - Rafinha 90'
1:3 - Januzaj 90+1'

Barcelona: ter Stegen (46' Masip) - Adriano (46' Rakitić), Pique (69' Bartra), Vermaelen (60' Mathieu), Alba - Iniesta (69' Gerard), Busquets (69' Halilović), Roberto - Pedro (69' Ramirez), Suarez (69' El Haddadi), Rafinha.

Man Utd: de Gea (63' Johnstone) - Darmian (63' McNair), Jones (63' Smalling), Blind (63' Evans), Shaw (63' Blackett) - Carrick (63' Valencia), Schneiderlin (63' Fellaini) - Mata (63' Januzaj), Depay (63' Pereira), Young (63' Lingard) - Rooney (64' Wilson).

Skrót meczu Manchester United - FC Barcelona 3:1 (skrót) Źródło: TVP S.A.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)