Superpuchar Niemiec dla VfL Wolfsburg, Bendtner bohaterem! Bayern znów bez tytułu

VfL Wolfsburg po serii rzutów karnych pokonał Bayern Monachium i zdobył Superpuchar Niemiec. Zespół Pepa Guardioli trzeci raz z rzędu przegrał pojedynek o prestiżowe trofeum.

Konrad Kostorz
Pep Guardiola w pierwszym oficjalnym meczu Bayernu w nowych rozgrywkach niespodziewanie postawił na Arjena Robbena, który niedawno wznowił treningi. Zagrał też pozyskany z Szachtara Donieck Douglas Costa. Wśród gospodarzy od początku nie pojawił się Max Kruse - Dieter Hecking zaufał Basowi Dostowi, a na ławce posadził również Andre Schuerrle.
W 9. minucie Bawarczycy byli krok od objęcia prowadzenia, bowiem na drodze piłki potężnie kopniętej przez Jerome'a Boatenga stanęła poprzeczka. Nieco ponad kwadrans później przekombinował bardzo aktywny Costa, który zamiast strzelać na bramkę, szukał podaniem Roberta Lewandowskiego i z interwencją zdążył Naldo.

Wolfsburg rozkręcał się z czasem, a do najaktywniejszych należał oczywiście Kevin De Bruyne. Najlepszy piłkarz ligi niemieckiej w minionym sezonie w 42. minucie miał wymarzoną okazję, by otworzyć wynik - po prostopadłym podaniu Naldo minął już Manuela Neuera, ale stojąc bokiem do pustej bramki chybił z 15 metrów...

Zmarnowana okazja zemściła się na wicemistrzach Niemiec tuż po przerwie, gdy na listę strzelców wpisał się Robben. Holender wykorzystał dośrodkowanie Costy, niepewną interwencję Koena Casteelsa i asystę "Lewego", który w tej sytuacji nie trafił w piłkę tak, jak chciał, ale utrudnił zadanie defensywie VfL.

Gospodarze po stracie gola nie bez problemów ruszyli do odrabiania strat. Szansę wykreowali sobie w 58. minucie, kiedy po świetnym podaniu De Bruyne Dost stanął oko w oko z Neuerem, lecz strzelił w sam środek bramki. Poza tym uderzenia z dystansu Wilków nie mogły zaskoczyć bramkarza, a podopieczni Guardioli kontrolowali przebieg wydarzeń i przy odrobinie szczęścia podwyższyliby na 2:0.
Kevin De Bruyne znów dał się we znaki Bayernowi Monachium Kevin De Bruyne znów dał się we znaki Bayernowi Monachium
Kiedy wszystko wskazywało na to, że Bayern w debiucie Arturo Vidala sięgnie po Superpuchar Niemiec, De Bruyne z prawego skrzydła dograł przed bramkę, gdzie Nicklas Bendtner ubiegł Boatenga i niczym rasowy snajper wpakował piłkę pod poprzeczkę ponad bezradnym w tej sytuacji Neuerem.

Po ostatnim gwizdku arbitra obie drużyny przystąpiły do egzekwowania rzutów karnych. Seria jedenastek stała na bardzo wysokim poziomie - zwłaszcza Wilki nie dawały żadnych szans Neuerowi. Do ostatniego strzału podszedł Bendtner i ulokował futbolówkę niemal w okienku! Jako jedyny pomylił się Xabi Alonso, ale trzeba podkreślić, że Hiszpan wcale nie uderzył źle, tylko świetnie interweniował Casteels.

Bayern już trzeci raz pod wodzą Guardioli przegrał mecz o Superpuchar Niemiec. W 2013 i 2014 roku za silna okazywała się Borussia Dortmund, która zwyciężyła odpowiednio 4:2 i 2:0. Dodajmy, że w kolejny weekend za naszą zachodnią granicą odbędzie się I runda DFB-Pokal, a tydzień później ruszy nowy sezon Bundesligi.

5:4 - Bendtner

Wolfsburg: Casteels - Vieirinha, Naldo, Klose, R. Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Caligiuri (63' Schuerrle), De Bruyne, Perisić (70' Kruse) - Dost (70' Bendtner).

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Benatia, Alaba - Alonso - Robben, Mueller (83' Goetze), Thiago (73' Vidal), Costa - Lewandowski (72' Rafinha).

Żółte kartki: Guilavogui, Naldo, Perisić (Wolfsburg) oraz Costa, Vidal (Bayern).

Sędzia: Marco Fritz.

VfB Stuttgart pokonał Manchester City 4:2, gwiazdy z Anglii niestraszne Tytoniowi

Czy Bayern Monachium w sezonie 2015/2016 wywalczy mistrzostwo Niemiec?