Primera Division: Pierwsze punkty Athletic Bilbao! Świetne wejście Raula Garcii

Po dwóch porażkach z rzędu, w końcu kibiców zadowolili zdobywcy Superpucharu Hiszpanii. W innym niedzielnym meczu zwycięstwo odniósł Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Żółte Łodzie Podwodne na bramki w wyjazdowym spotkaniu z Granadą czekały do drugiej połowy. W ciągu dwóch minut gospodarze popełnili katastrofalne błędy w obronie, które na bramki zamienili Manuel Trigueros i Cedric Bakambu. Napastnik Demokratycznej Republiki Kongo w trzech kolejkach już 3-krotnie wpisywał się na listę strzelców i na chwilę obecną lepszym dorobkiem może poszczycić się tylko Cristiano Ronaldo.

Granada na kwadrans przed końcem meczu odpowiedziała po celnym strzale Frana Rico, jednak ostatnie słowo należało do Villarreal. W doliczonym czasie gry Denis Suarez trafił w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Samuel Garcia.

Również 3:1 wygrał Athletic Bilbao, który po zdobyciu Superpucharu Hiszpanii dwa razy musiał przełknąć gorycz porażki w lidze. Ekipa z San Mames przyjmowała inną drużynę z zerem na koncie - Getafe. Kapitalny debiut w zespole Basków zaliczył Raul Garcia, który zdobył jedną z bramek dla gospodarzy. Do tego dublet dołożył Aritz Aduriz.

Granada CF - Villarreal CF 1:3 (0:0)
0:1 - Trigueros 49'
0:2 - Bakambu 51'
1:2 - Fran Rico 74'
1:3 - Samuel Garcia 90+1'

Athletic Bilbao - Getafe CF 3:1 (2:0)
1:0 - Aduriz 6'
2:0 - Raul Garcia 24'