KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Podbeskidzia: Robert Podoliński to jeden z bardziej uzdolnionych trenerów młodego pokolenia

Po dziewięciu kolejkach doszło do zmiany trenera w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Nowym opiekunem Górali został Robert Podoliński. - To jeden z bardziej uzdolnionych szkoleniowców młodego pokolenia - przyznał prezes Wojciech Borecki.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Po kompromitującej porażce 0:6 z Wisłą Kraków prezesowi Podbeskidzia Bielsko-Biała brakło cierpliwości. Jeszcze tego samego dnia zwolniony z funkcji trenera został Dariusz Kubicki. Pod jego wodzą Podbeskidzie wygrało tylko jeden z dziewięciu meczów i w ligowej tabeli po dziewięciu kolejkach zajmuje dopiero 14. pozycję. W dodatku Górale mają najgorszą defensywę w Ekstraklasie - stracili aż 19 bramek.

Poszukiwania nowego trenera trwały niecałe 24 godziny. Już w niedzielę ogłoszono, że został nim Robert Podoliński. - Takie sytuacje w futbolu się często zdarzają. Korzystając z okazji chciałbym podziękować trenerowi Kubickiemu za dotychczasową współpracę. Przejął zespół w trakcie poprzedniego sezonu, ale wyniki nie satysfakcjonowały nikogo, ani zarządu, ani samego trenera i stąd taka decyzja. Przed wyborem nowego trenera miałem sporo dylematów. Chętnych na to stanowisko było wielu, ale mój punkt widzenia sprowadzał się do tego, że to musi być Polak, młody trener z ambicjami i w tym kierunku szły moje poszukiwania - przyznał prezes Podbeskidzia, Wojciech Borecki.

Do tej pory Podoliński w Ekstraklasie pracował tylko w Cracovii, z którą w 28 meczach zdobył 31 punktów. - Wydaje mi się, że trener jest uznawany za jednego z bardziej uzdolnionych szkoleniowców młodego pokolenia. Ma on swoje ambicje. Myślę, że człowiek uczy się przez całe życie, ale z pracy w Ekstraklasie w Cracovii trener Podoliński potrafił wyciągnąć wnioski. Życzę mu wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że będzie mógł dotrzeć do całego zespołu, a młodzi zawodnicy będą sukcesywnie podnosić swoje umiejętności i to wszystko będzie z korzyścią dla drużyny i całego środowiska piłkarskiego w Bielsku-Białej - powiedział Borecki.

W sztabie szkoleniowym dojdzie do kilku zmian. Z Robertem Podolińskim współpracować będzie między innymi Michał Pulkowski. W Podbeskidziu nadal pracować będą Jan Furlepa i Richard Zajac. - W klubie pozostanie trener Furlepa, na którego będą czekać inne zadania. Będzie współpracował z pierwszą drużynę, ale widzę dla niego inną rolę - będzie pracownikiem działu sportowego. Trenerem bramkarzy zostanie Richard Zajac - przyznał Borecki.

Kontrakt z Podolińskim ma zostać podpisany we wtorek przed meczem Pucharu Polski przeciwko Śląskowi Wrocław. - Umówiliśmy się na spotkanie we wtorek i te sprawy zostaną sfinalizowane. Wszystko jest ustalone i nie dojdzie do żadnych kontrowersji. Dodam, że z trenerem Kubickim kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformował prezes Podbeskidzia.

Łukasz Witczyk

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • TNT Zgłoś komentarz
  Niestety większość piłkarzy Podbeskidzia nie nadaje się na ekstraklapę. Dwóch piłkarzy nie jest w stanie zastąpić Iwańskiego. Demjan jest cieniem samego siebie. Zobaczymy co zrobi
  Czytaj całość
  nowy trenejro.
  • Kazimierz Figiel Zgłoś komentarz
   Życzę temu klubowi jak najlepiej i bardzo bym się cieszył jak by ten transfer z panem Podolińskim wypalił, ale czuje niepokój....... że były lepsze opcje.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×