Juventus bez pomysłu na grę oddala się od czołówki. Allegri: Koszmarna pierwsza połowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Matteo Bottanelli / Na zdjęciu: Massimiliano Allegri
Newspix / Matteo Bottanelli / Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Mistrz Włoch w pierwszych 10 kolejkach odniósł tylko trzy zwycięstwa i zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli. Forma zespołu poważnie niepokoi Massimiliano Allegriego.

W niedzielę Juventus Turyn dość pewnie pokonał 2:0 Atalantę i stanął przed szansą wskoczenia do górnej połówki tabeli. W środę ze Starą Damą 1:0 wygrało jednak US Sassuolo.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu koszmarna. W ogóle nie graliśmy tak, jak bym tego oczekiwał. Popełnialiśmy błędy, faulowaliśmy wokół pola karnego i nie pierwszy raz w tym sezonie straciliśmy gola po strzale z rzutu wolnego. Mecze przegrywa się przez takie detale - stwierdził zawiedziony Massimiliano Allegri.

W 39. minucie czerwoną kartką ukarany został Giorgio Chiellini. - Dobrze zareagowaliśmy w drugiej połowie, ale to tylko sprawia, że jesteśmy bardziej źli z tego, co wydarzyło się przed przerwą. Serie A to bardzo wymagające rozgrywki, żeby wygrywać, trzeba zawsze dawać z siebie 100 procent i prezentować odpowiednie podejście w każdym meczu. Jestem pierwszą osobą odpowiedzialną za niepowodzenia. Musimy grać lepiej, a to, że w linii pomocy mamy wielu młodych zawodników, nie może być wytłumaczeniem - dodał szkoleniowiec.

W sobotę Bianconerich czeka niezwykle ważny pojedynek - derby z Torino FC, które dla kibiców odgrywają szczególne znaczenie. Byki grają w kratką, ale podobnie jak Sassuolo mają potencjał, by zaskoczyć Juventus.