WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zapadły wyroki za obraźliwy transparent podczas meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno (foto)

Po ponad dwóch latach zapadł wyrok w sprawie wywieszenia na meczu Lech Poznań - Żalgiris Wilno obraźliwego transparentu. Kary za ten skandaliczny incydent otrzymały cztery osoby.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Sprawę rozstrzygał Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce. Trzech mężczyzn i jedna kobieta zostali uznani winnymi publicznego znieważenia obywateli Litwy z powodu ich przynależności narodowej.

Czyn ten reguluje art. 257 Kodeksu karnego, który mówi: "Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Sąd uwzględnił jednak dotychczasową niekaralność skazanych i postanowił zastosować karę ograniczenia wolności, która będzie polegać na wykonywaniu prac społecznych.

Przypomnijmy, że do skandalicznego incydentu doszło 8 sierpnia 2013 roku przy okazji rewanżowego meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań - Żalgiris Wilno. Gospodarze wygrali 2:1, ale ze względu na porażkę 0:1 w pierwszym starciu pożegnali się z pucharami.

W trakcie gry na trybunie za jedną z bramek wywieszono wielką flagę z napisem: "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem". Niedługo później wojewoda wielkopolski zamknął część stadionu, a policja zidentyfikowała osoby, które brały udział w rozwieszaniu transparentu.Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 0
  Wreszcie ktoś się dowiedział, że za skrajny kretynizm, publicznie obrażający inny naród, się płaci
  Bardzo dobry wyrok.
  Ci trzej mężczyźni i kobieta przez rok wykonywać będą prace społeczne, po 30 godzin w miesiącu. Może ich podczas uczciwej pracy coś oświeci, jakimi się okazali dupkami.
  Może oświeci też kibiców Lecha , dlaczego są , jak piszą na swoim transparencie , "My nielubiani".
  Dlaczego? Bo pozwolili podejrzanym typom - kryminalistom wleźć sobie na głowę . Bo pozwolili im na zawładnięcie Klubem Kibica . A to skutkuje nie tylko robieniem przez tych typów dużych interesów na monopolu na sprzedawanie plastikowych parówek za spore pieniądze na Stadionie Lecha. Nie tylko zresztą parówek...
  Bo pozwolili na to, żeby niektórzy debile - naziole wystawili Poznaniaków na wstyd przed światem pokazując ich jako prostaków i chamów i żeby psuli wizerunek tysięcy porządnych wielkopolskich kibiców
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×