Kokpit Kibice

Młody zawodnik Legii Warszawa blisko GKS-u Katowice

GKS Katowice jest blisko sfinalizowania pierwszego zimowego transferu. Śląski zespół pozyska młodego gracza Legii Warszawa - Wojciecha Kochańskiego.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice rundę jesienną zakończył na ósmym miejscu w tabeli I ligi. Do strefy gwarantującej awans do Ekstraklasy Ślązacy tracą dziewięć punktów. Na wiosnę zespół ma walczyć o zmniejszenie tego dystansu i w związku z tym w klubie planowane są wzmocnienia.

W GieKSie nie ukrywają, że chcą dokonać przemyślanych transferów, które mają realnie wpłynąć na wyraźne polepszenie jakości zespołu. - Interesują nas zawodnicy albo młodzi i perspektywiczni, albo tacy, którzy będą stanowili zdecydowany wzrost jakości w zespole - powiedział menedżer katowickiego klubu, Dariusz Motała.

Jednym z takich zawodników jest Wojciech Kochański. 19-letni obrońca jest zawodnikiem Legii Warszawa, lecz nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie. W tym sezonie rozegrał jedenaście meczów w III-ligowych rezerwach stołecznego klubu. Kochański w grudniu przebywał na testach w GieKSie. Pokazał się z dobrej strony i wkrótce dołączy do I-ligowca.

Do podpisania kontraktu ma dojść jeszcze w tym tygodniu. - Transfer zostanie sfinalizowany do piątku. Nasza oferta została zaakceptowana przez Legię Warszawa. Zostały sprawy administracyjne i ten transfer jest na ostatniej prostej, by go sfinalizować. To będzie transfer definitywny - przyznał Motała.

Zobacz także: Kasper Hamalainen: Zamknąłem pewien rozdział, pora na otwarcie nowego

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×