SPL: Rangers maszerują po tytuł

Piłkarze Glasgow Rangers pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł. The Gers w środę rozgromili w Edynburgu drużynę Hearts 4:0 i wciąż przewodzą w ligowej tabeli z czteropunktową przewagą nad Celtikiem, który na Parkhead pokonał 2:1 Inverness Caledonian Thistle. Cenne zwycięstwo odniosła Gretna, która na Fir Park zwyciężyła 4:2 Kilmarnock FC i zachowała szanse na utrzymanie się w Scottish Premier League.

W tym artykule dowiesz się o:

Zwycięstwo na Tynecastle było dla Rangers dziesiątą ligową wygraną z rzędu! Piłkarze Waltera Smitha po raz ostatni zgubili punkty tuż prze świętami Bożego Narodzenia, gdy na Pittodrie zremisowali 1:1 z Aberdeen FC. W środę w Edynburgu nie mieli natomiast litości dla Serc, a dorobek bramkowy podzieli między siebie po równo Jean Claude Darcheville i Nacho Novo. Francuz wpisał się na listę strzelców w 25. i 44. minucie, natomiast jego zmiennik pokonał Steve?a Banksa w 53. i 70. minucie.

Kroku lokalnemu rywalowi dotrzymuje Celtik, który pokonał na Parkhead 2:1 Inverness Caledonian Thistle po golach Scotta McDonalda i Georgisa Samarasa. Cóż z tego, skoro strata do Rangers wciąż wynosi cztery punkty i póki co nic nie wskazuje na to, że miała by w najbliższym czasie się zmniejszyć. Dla kibiców w Polsce spotkanie The Bhoys z Góralami było ciekawe, gdyż naprzeciwko siebie stanąć mogli Artur Boruc i Zbigniew Małkowski, jednak nie było niespodzianki i na murawie pojawił się tylko golkiper gospodarzy, a Zibi poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Również Łukasz Załuska pojawił się na boisku w 28. kolejce, ale bramkarz Dundee United nie będzie miło wspominał spotkania z St. Mirren. Polski bramkarz skapitulował w 89. minucie po uderzeniu Andy?ego Dormana, co kosztowało Mandarynki utratę, pewnego wydawałoby się, zwycięstwa.