Bundesliga: HSV wygrał Derby Północy i utrzymanie ma w kieszeni! Fatalny rzut karny Pizarro

Na inaugurację 31. kolejki Bundesligi Hamburger SV okazał się lepszy od Werderu Brema. Zespół Bruno Labbadii po dublecie Pierre-Michela Lasoggi zwyciężył 2:1 w Derbach Północy.

Konrad Kostorz
Artjoms Rudnevs w barwach Hamburger SV (z lewej) PAP/EPA / PAP/EPA/GUIDO KIRCHNER / Na zdjęciu: Artjoms Rudnevs w barwach Hamburger SV (z lewej)

Przed pierwszym gwizdkiem HSV miał trzy punkty przewagi nad plasującym się na miejscu barażowym Werderem. Dystans ten powiększył się do sześciu "oczek" i wydaje się przesądzone, że pozostanie w elicie. Przed rokiem kibice z Hamburga drżeli o utrzymanie do samego końca, teraz zespół Bruno Labbadii radzi sobie znacznie lepiej.

Do przerwy miejscowi prowadzili w pełni zasłużenie. Już w 5. minucie przełamał się (ponad 650-minutowa niemoc) Pierre-Michel Lasogga i wykorzystał dogranie Nicolaia Muellera. Przy drugiej bramce asystował Matthias Ostrzolek, a Lasogga "główką" pokonał Felixa Wiedwalda. Dla golkipera Werderu był to 31. mecz ligowy w sezonie i 31. bez czystego konta!

Do remisu powinien doprowadzić w 57. minucie Claudio Pizarro. Peruwiańczyk wywalczył rzut karny, by następnie uderzyć z "wapna" beznadziejnie i nie utrudniać zbytnio zadania Jaroslavowi Drobnemu. Czego nie dokonał Pizarro, powiodło się dżokerowi Anthony'emu Ujahowi. Nigeryjczyk w podbramkowym zamieszaniu zdobył gola kontaktowego, ale na więcej Werderu nie było już stać.

W końcówce emocji nie było zbyt wiele, jedynie Pizarro oddał strzał tuż obok słupka. Co ciekawe, gdyby Werder wygrał w Hamburgu, przesądzona stałaby się degradacja Hannoveru 96. Zespół Daniela Stendela zachowa jednak szanse do 32. kolejki, jeśli w sobotę przynajmniej zremisuje na wyjeździe z FC Ingolstadt.

Hamburger SV - Werder Brema 2:1 (2:0)
1:0 - Lasogga 5'
2:0 - Lasogga 32'
2:1 - Ujah 65'

W 57. minucie Pizarro (Werder) nie wykorzystał rzutu karnego (Drobny obronił).

HSV: Drobny - Sakai, Djourou, Spahić, Ostrzolek - Jung, Holtby - Mueller (46' Kacar), Gregoritsch (79' Diekmeier), Ilicević (87' Cleber) - Lasogga.

Werder: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Garcia (76' Sternberg) - Fritz, Grillitsch (89' Frode) - Yatabare (59' Ujah), Junuzović, Bartels - Pizarro.