Ligue 1: Jeleń znów strzela, AJ Auxerre pokonało Lille OSC

AJ Auxerre pokonało wyżej notowane Lille OSC 2:0, a jedną z bramek zdobył Ireneusz Jeleń, dla którego było to już piąte trafienie w tym sezonie. Tymczasem aż cztery sobotnie spotkania zakończyły się wynikiem 1:1, teoretycznie słabszego rywala nie potrafili pokonać m.in. piłkarze Girondins Bordeaux.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze AJ Auxerre odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Jeana Fernandeza pokonali na własnym stadionie Lille OSC. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie po golu Ireneusza Jelenia. Polak także w minionym tygodniu, w starciu z AS Nancy, wpisał się na listę strzelców, a teraz potwierdził, że wraca do formy po kontuzji. Cztery minuty później golkipera Lille pokonał Kamel Chafni, a wynik 2:0 nie zmienił już się do końca spotkania. Jeleń przebywał na boisku przez 90 minut, w doliczonym czasie gry zastąpił go Daniel Niculae. Dariusz Dudka natomiast ponownie obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Niespodziewanie zaledwie jeden punkt wywalczyli zawodnicy Girondins Bordeaux, którzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili rozstrzygnąć na swoją stronę konfrontacji z beniaminkiem z Grenoble. To starcie, podobnie jak trzy inne sobotnie spotkania, zakończyło się wynikiem 1:1.

Zgodnie z oczekiwaniami, swój pojedynek wygrali z kolei podopieczni Paula Le Guena. Paris Saint Germain podejmowało u siebie AS Saint Etienne. I choć gospodarze nie potwierdzili wysokiej formy z poprzedniej kolejki (tydzień temu PSG wygrało z FC Nantes 4:1) i nie zagrali wielkiego meczu, udało im się zdobyć upragniony komplet punktów.

W dramatycznych okolicznościach OGC Nice pokonało na wyjeździe Le Mans. Zespół Frédérica Antonetti'ego do 76. minuty przegrywał 0:1 po trafieniu Thorsteina Helstada, ale ambitnie dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu i ostatecznie odwrócił losy spotkania. Najpierw do wyrównania doprowadził Emerse Faé, a w 90. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył dla OGC Nice Mahamane Traore. 20-letni napastnik już drugi raz w tym sezonie został bohaterem, zdobywając decydującą bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.