Sevilla FC rekordzistą Ligi Europy!

Sevilla FC pokonała Liverpool FC 3:1 (0:1) i po raz trzeci wygrała Ligę Europy. Klub z Andaluzji został tym samym rekordzistą tych rozgrywek.

Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Lars Baron

Po pierwszej połowie środowego spotkania w Bazylei niewiele wskazywało na to, że to drużyna Grzegorza Krychowiaka wygra wielki finał rozgrywek. Po golu Daniela Sturrige'a to Liverpool FC prowadził zasłużenie 1:0.

W drugiej połowie byliśmy jednak świadkami niesamowitego szturmu Sevilli. Gol Kevina Gameiro i dwa trafienia Coke przesądziły o triumfie zespołu z Andaluzji, który wygrał 3:1.

Dla Sevilli to trzeci z rzędu triumf w Lidze Europy i jest to najlepszy wynik w historii rozgrywek. Rok temu pokonali na Stadionie Narodowym Dnipro Dniepropietrowsk (3:2), a w 2014 roku Benfikę Lizbona.

Dodajmy, że dwa razy puchar za zwycięstwo w LE do góry podnosili zawodnicy Atletico Madryt, raz FC Porto i raz Chelsea Londyn.

Liga Europy istnieje od sezonu 2009/2010, wcześniej rozgrywki funkcjonowały pod nazwą Pucharu UEFA, które Sevilla wygrywała z kolei dwa razy (2006,2007).