WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Marcin Brosz: Górnik Zabrze ma być wzorem dla innych klubów z I ligi

Po spadku z Ekstraklasy w Górniku Zabrze doszło do wielu zmian. Jedną z nich jest zatrudnienie nowego szkoleniowca, którym został Marcin Brosz. - Górnik ma być wzorem dla innych klubów z I ligi - przyznał trener.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Dla Marcina Brosza jest to powrót do Górnika Zabrze. W latach 1998-2000 był on zawodnikiem śląskiego klubu i w jego barwach wystąpił w 46 meczach w Ekstraklasie. - Kiedy zacząłem pracę jako zawodnik w Górniku Zabrze, to wtedy też mieliśmy ambitne plany. Wtedy nie udało mi się ich zrealizować. Górnik dał mi szansę zaistnienia w Ekstraklasie i teraz jest najlepszy moment, by dokończyć tę pracę, którą wtedy rozpocząłem. Jestem przekonany, że jako trener będę mógł osiągnąć więcej niż jako piłkarz - powiedział nowy szkoleniowiec Górnika.

Rozmowy z Broszem rozpoczął jeszcze poprzedni prezes śląskiego klubu, Marek Pałus. Po zmianie warty Górnik nadal był zainteresowany zatrudnieniem byłego trenera Korony Kielce. - Nie miało dla mnie żadnego znaczenia to, że poprzedni prezes rozmawiał z trenerem Broszem. Bardzo istotne było to, by był to trener, który ma doświadczenie z wprowadzaniem klubu do Ekstraklasy, a także zna realia I ligi, ale za nimi za bardzo nie tęskni i się do nich nie przywiązuje. Na plus działało też to, że jest człowiekiem stąd. To było bardzo istotne, ale na pierwszym miejscu był warsztat, doświadczenie i sukcesy pod tym kątem, których oczekujemy - przyznał prezes Górnika, Bartosz Sarnowski.

Po spadku z Ekstraklasy w Górniku już doszło do kilku zmian, a kolejne mają zajść w kadrze śląskiego klubu. Trener Brosz rozpoczął również kompletowanie sztabu szkoleniowego. Najprawdopodobniej jego asystentem będzie były piłkarz Górnika, Jacek Wiśniewski.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Stawowy wróci do Ekstraklasy? "Coś się kroi..."

- Mamy pewne przymiarki, jesteśmy po wstępnych rozmowach, ale prosiłbym o chwilę cierpliwości. Rozmowy personalne są bardzo ważne. Chciałem przedstawić wizję gry, budowania zespołu i to był warunek mojego zatrudnienia. Zarówno jak ma wyglądać zespół i klub, jak również kadra szkoleniowa i pion sportowy. To jest bardzo ważne, daliśmy sobie jeszcze pewien czas i później ogłosimy je w całości - stwierdził Brosz.

I liga w nadchodzącym sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie. Wysokie aspiracje zgłasza kilka drużyn. W gronie tym jest też Górnik Zabrze. - Jest kilka zespołów, które od pewnego czasu zgłaszają te aspiracje i są systematycznie budowane. Przychodząc tutaj, w pierwszej kolejności chcę się skoncentrować na Górniku Zabrze. To jest dla mnie klucz. Oczywiście analizujemy co się dzieje w innych klubach, ale jeżeli będziemy silni, skoncentrowani na sobie i budowaniu mocnego zespołu, to jestem przekonany, że to inne kluby mają się przyglądać, co dobrego się dzieje w Zabrzu, a nie że my będziemy się oglądać na innych. Do tego dążymy, żebyśmy byli wzorem dla innych klubów z I ligi - ocenił trener śląskiego klubu.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×