Zwycięski debiut Carlo Ancelottiego w Bayernie Monachium. Gol i kontuzja Arjena Robbena

Bayern Monachium rozegrał pierwszy nieoficjalny mecz pod wodzą Carlo Ancelottiego. Zespół włoskiego szkoleniowca pokonał 4:3 występujący na VI szczeblu rozgrywkowym SV Lippstadt 08.

Konrad Kostorz
Carlo Ancelotti na treningu Bayernu PAP / EPA/ANDREAS GEBERT / Carlo Ancelotti na treningu Bayernu

Po kilku dniach treningów Bayern Monachium zaplanował pierwsze spotkanie kontrolne, w którym, co oczywiste, nie wystąpili uczestnicy Euro 2016. Wszyscy na czele z Robertem Lewandowskim odpoczywają po trudach długiego sezonu oraz francuskiego turnieju i do drużyny dołączą dopiero za kilkanaście dni.

Mistrzowie Niemiec już po 33 minutach prowadzili różnicą trzech goli, a na listę strzelców wpisali się między innymi Franck Ribery oraz Arjen Robben. Holender nie miał jednak powodów do zadowolenia, ponieważ już w 35. minucie musiał opuścić boisko na skutek kontuzji. Nie wiadomo jeszcze, czy to poważny uraz, ale faktem jest, że skrzydłowy coraz częściej uskarża się na problemy zdrowotne.

W II połowie Carlo Ancelotti posłał do gry zawodników z drużyny juniorskiej i piłkarze Lippstadt zmniejszyli stratę do jednego gola (3:4).

Kolejny mecz towarzyski czeka Bayern 20 lipca - rywalem mistrza Niemiec będzie wówczas prowadzony przez Pepa Guardiolę Manchester City.

SV Lippstadt 08 - Bayern Monachium 3:4 (0:3)
0:1 - Green 9'
0:2 - Robben 16'
0:3 - Ribery 33'
0:4 - Joswig (sam.) 49'
1:4 - Rump 51'
2:4 - Parensen 57'
3:4 - Maiella 87'

Skład Bayernu: Ulreich (46' Starke) - Rafinha (64' Tillmann), F. Goetze (81' Fein), Martinez (46' Isherwood), Bernat (64' Friedl) - Lahm (61' Stingl), Alonso (61' Shabani), Benko (61' Tarnat) - Robben (36' Crnicki), Green (81' Haegler), Ribery (46' Wintzheimer).