LE: wpadka West Ham United w Słowenii, dobry start klubu Jędrzejczyka

Nie popisali się piłkarze West Ham United, którzy przegrali 1:2 na stadionie NK Domżale w III rundzie eliminacji Ligi Europy. FK Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie zwyciężył w przeciwieństwie do klubu Kamila Wilczka.

PAP

NK Domżale sprawiło największą niespodziankę, pokonując 2:1 przedstawiciela Premier League. Skutecznością w finalizowaniu akcji pod bramką West Ham United imponował Matić Crnić, który wykorzystał rzut karny, a następnie przeprowadził rajd zakończony celnym strzałem. Londyńczycy odpowiedzieli tylko golem Marka Noble'a i będą odrabiać stratę w rewanżu. Statystycznie wyglądali nieco lepiej, ale nie można powiedzieć, że zdominowali Słoweńców.

Artur Jędrzejczyk wrócił po Euro 2016 do FK Krasnodar. Rundę wiosenną spędził w Legii Warszawa, ale mistrz Polski nie skorzystał z opcji wykupienia defensora. Polak rozpoczął sezon na Malcie. Spędził 90 minut na prawej stronie defensywy, a mecz z Birkirkara FC ułożył się po myśli jego zespołu.

FK wygrał 3:0 i potwierdzenie awansu do IV rundy eliminacji Ligi Europy jest formalnością. Obronę Maltańczyków złamał Granqvist w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Po przerwie Birkirkara FC rzucił się do ataku i kilkakrotnie podniósł temperaturę pod bramką faworyta. Zabrakło mu jakości przy wykończeniu, a kiedy nawarstwiło się zmęczenie, Rosjanie wyprowadzili jeszcze dwie skuteczne akcje. Meczu nie dokończył Scicluna, który drugą żółtą kartkę zobaczył za wejście nakładką w nogi Jędrzejczyka.

Inny piłkarz, który niedawno opuścił Legię, to Ondrej Duda. Słowak był poza kadrą Herthy Berlin na mecz z Broendby IF. Przedstawiciel Bundesligi zwyciężył 1:0 po golu niezawodnego Vedada Ibisevicia. Bośniak zaprezentował kapitalną przewrotkę po dośrodkowaniu Weisera. Piękna bramka musiała zaspokoić apetyt kibiców w Berlinie. Hertha zawiezie do Danii skromną zaliczkę. Spróbuje ją odrobić Kamil Wilczek. W czwartek Polak spędził na boisku 90 minut, ale nie miał dobrych sytuacji podbramkowych.

Wynik Herthy zyskuje na wartości, kiedy porówna się go z wyczynami innych przedstawicieli czołowych lig na kontynencie. US Sassuolo tylko zremisowało 1:1 na stadionie FC Luzern. Taki sam wynik zanotowali piłkarze Lille OSC oraz Spartaka Moskwa. Francuzi zremisowali z Azerami z Gabala FK, a Rosjanie z cypryjskim AEK Larnaka. Forma więc mocno wakacyjna.

Ze zmiennym szczęściem grali pogromcy klubów z Polski. Skendija Tetowo sprawia niespodziankę w europejskich pucharach. Swój rajd rozpoczęła od wyeliminowania Cracovii, następnie wyrzuciła za burtę Neftczi Baku, a w czwartek pokonała 2:0 FK Mladę Boleslav. IFK Goeteborg nie wykorzystał atutu własnego boiska, gdzie przegrał 1:2 z HJK Helsinki. Warto pamiętać, że w rywalizacji z Piastem Gliwice osiągnął lepszy wynik na wyjeździe.

Przerwane z powodu awarii oświetlenia zostało ostatnie spotkanie. Admira Wacker Moedling przegrała je 1:2 ze Slovanem Liberec. Sędzia i piłkarze czekali ponad 30 minut, by reflektory zapaliły się ponownie. Ostatni gwizdek zabrzmiał dopiero kwadrans przed północą.