El. MŚ 2018: Kosowo wywalczyło remis w debiucie, gol Paulusa Arajuuriego, pewne zwycięstwo Walii

Reprezentacja Kosowa zremisowała 1:1 z Finlandią w swoim pierwszym w historii meczu o punkty. Po trzy "oczka" sięgnęli Walijczycy, którzy pokonali aż 4:0 Mołdawię.

Konrad Kostorz
PAP/EPA
W grupie D po pierwszej kolejce spotkań komplet punktów ma oprócz Austrii tylko Walia. Półfinalista Euro 2016 nie miał żadnych problemów z pokonaniem przed własną publicznością Mołdawii. Błyszczał Gareth Bale, który strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Kolejny pojedynek będzie dla Smoków zdecydowanie trudniejszy - w październiku zmierzą się na wyjeździe z Austriakami.

Sporych emocji dostarczyła rywalizacja Serbii z Irlandii. Zespół z Bałkanów, który w ostatnich eliminacjach zawodził na całej linii, od stanu 0:1 doprowadził do wyniku 2:1, jednak nie zdołał zwyciężyć. Dla Wyspiarzy remis uratował strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daryl Murphy.

Udany debiut w meczu o stawkę zanotowała reprezentacja Kosowa. Piłkarze Alberta Bunjakiego przegrywali od 18. minuty po trafieniu Paulusa Arajuuriego. Obrońca Lecha Poznań posłał piłkę do bramki po centrze z rzutu rożnego i dał Finom prowadzenie. Kosowianie punkt zawdzięczają Valonowi Berishy, który jeszcze niedawno występował dla Norwegii, ale po powstaniu nowej reprezentacji zmienił barwy.

W fińskiej drużynie Arajuuri rozegrał całe zawody, a Kasper Hamalainen z Legii Warszawa wbiegł na boisko w 73. minucie.

Na skutek ulewy niedokończony został mecz Albanii z Macedonią, w którym zanosiło się na sporą niespodziankę - uczestnik Euro 2016 na własnym terenie tylko remisował ze znacznie słabszym kadrowo przeciwnikiem. Wśród gości do 61. minuty grał Ostoja Stjepanović ze Śląska Wrocław.

4:0 - Bale (k.) 90+5'

Gruzja - Austria 1:2 (0:2) 0:1 - Hinteregger 16' 0:2 - Janko 42' 1:2 - Ananidze 78'

RELACJA ->>>

Hiszpania - Liechtenstein 8:0 (1:0) 1:0 - Costa 10' 2:0 - Roberto 55' 3:0 - Silva 59' 4:0 - Vitolo 60' 5:0 - Costa 66' 6:0 - Morata 82' 7:0 - Morata 83' 8:0 - Silva 90+1' RELACJA ->>>

1:1 - Jarmolenko 41'

W 81. minucie Jewhen Konoplianka (Ukraina) nie wykorzystał rzutu karnego. RELACJA->>>