Holandia: debiut Mateusza Klicha

Mateusz Klich zadebiutował w barwach Twente Enschede już przy pierwszej okazji. W sobotnim meczu 5. kolejki Eredivisie z SC Heerenveen (1:3) rozegrał pełne 90 minut.

Maciej Kmita
PAP

Mateusz Klich jest zawodnikiem Twente od 26 sierpnia, a na Grolsch Veste trafił na zasadzie transferu definitywnego z 1.FC Kaiserslautern.

Trener Rene Hake postawił na niego już przy pierwszej możliwości. Klich ma zastąpić w Twente sprzedanego do Ajaksu Amsterdam za 11 mln euro Hakim Ziyech. W premierowym występie Klicha Twente uległo Heerenveen 1:3. W II połowie Polak dwukrotnie był bliski zaskoczenia Erwina Muldera strzałami z dystansu, ale doświadczony golkiper rywali wyszedł obronną ręką z opresji.

Po pięciu rozegranych meczach Twente ma na koncie sześć punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli Eredivisie.

SC Heerenveen - Twente Enschede 3:1 (1:0)
1:0 - Ghoochannejhad 34'
2:0 - Larsson 66'
2:1 - Celina 78'
3:1 - Ghoochannejhad 90+3'