Wigry - Górnik: nieudany rewanż

Nie padły gole w meczu w Suwałkach, gdzie Wigry zmierzyły się ze spadkowiczem z ekstraklasy Górnikiem. Obydwa zespoły kilka dni temu zmierzyły się w Pucharze Polski.

Michał Piegza
PAP / PAP/Andrzej Grygiel

Terminarz sprawił, że kilka dni po spotkaniu w 1/8 finału Pucharu Polski Wigry Suwałki i Górnik Zabrze zmierzyły się ze sobą w lidze. Przypomnijmy, że w batalii o krajowy puchar lepszy okazał się zespół z Suwałk, który w Zabrzu wygrał 2:0.

Sobotni mecz na początku nie mógł się podobać. W grze obu drużyn było sporo chaosu, zespoły nie potrafiły złapać odpowiedniego rytmu. W 15. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy dobrze interweniował Hieronim Zoch. Chwilę później minimalnie niecelnie przymierzył Igor Angulo.

Po niemrawym początku zaczęli przeważać zabrzanie, ale w 26. minucie to gospodarze mogli zdobyć gola. Jednak strzał obok bramki oddał Mateusz Radecki. Sześć minut później niebezpiecznie uderzył Miłosz Kozak, Grzegorz Kasprzik obronił. Z kolei w 33. minucie kolejny raz groźnie z wolnego przymierzył Kurzawa, Zoch z problemami złapał strzał.

Po zmianie stron w Suwałkach wciąż trwał wyrównany mecz. Wigry mogły objąć prowadzenie w 56. minucie. Wówczas strzał Damiana Kądziora odbił Kasprzik. W kolejnych minutach kibice oglądali sporo walki, kilka dynamicznych akcji, ale niewiele było celnych uderzeń.

Żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i otworzyć się przed rywalem. Wigry i Górnik sporo uwagi poświęcały defensywie i nie może dziwić, że w meczu nie padły gole.

Wigry Suwałki - Górnik Zabrze 0:0

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Rafał Remisz, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Damian Gąska (63' Kamil Zapolnik), Adrian Karankiewicz, Mateusz Radecki, Damian Kądzior, Miłosz Kozak - Kamil Adamek.

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Rafał Kurzawa - Szymon Skrzypczak (77' Erik Grendel), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Matuszek, David Ledecky, Armin Ćerimagić (63' Mariusz Przybylski) - Igor Angulo.

Żółte kartki: Karankiewicz (Wigry) oraz Skrzypczak, Kopacz, Matuszek (Górnik).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).