El. MŚ 2018: Brazylia powiększyła przewagę nad Urugwajem, Alexis Sanchez lepszy od Luisa Suareza

Trwa świetna seria reprezentacji Brazylii w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Zespół Tite wygrał w dwunastej kolejce z Peru 2:0 i ma już cztery punkty przewagi nad wiceliderem, Urugwajem.

Konrad Kostorz
Getty Images / Mike Ehrmann
Canarinhos nie mieli w Limie łatwej przeprawy z niżej notowanym przeciwnikiem. Peru skutecznie broniło się aż do 58. minuty, kiedy po akcji Philippe Coutinho piłka dotarła w polu karnym do niekrytego Gabriela Jesusa, a przyszły gwiazdor Manchesteru City pewnym strzałem wykorzystał dogodną okazję.

Bohaterem Brazylii tym razem nie został Neymar. Lider drużyny narodowej miał okazję, by podwyższyć prowadzenie, lecz jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Skuteczniejszy okazał się doświadczony Renato Augusto, który w końcówce nie zmarnował dokładnego dogrania 19-letniego Jesusa. To właśnie ten ostatni zawodnik miał największy udział w wygranej drużyny Tite.

Bardzo ciekawie zapowiadała się konfrontacja Chile z Urugwajem. Pierwszy cios zadali przyjezdni - Luis Suarez podał na wolne pole do Edinsona Cavaniego, który wygrał pojedynek z bramkarzem. Dla Celestes były to jednak tylko miłe złego początki, ponieważ popis rozpoczął Alexis Sanchez.

Snajper Arsenalu miał udział w wyrównującym golu Eduardo Vargasa, a po przerwie rozmontował urugwajską defensywę i dwukrotnie posłał piłkę do siatki. Sanchez przyćmił Suareza, który w 86. minucie miał znakomitą okazję do zmniejszenia strat, jednak zmarnował rzut karny. Zawodnik Dumy Katalonii oddał z "wapna" celny strzał, ale Claudio Bravo świetnie interweniował.

Urugwaj utrzymał pozycję wicelidera, a kolejną lokatę zajmuje Ekwador, który zgodnie z planem pokonał u siebie Wenezuelę.

Peru - Brazylia 0:2 (0:0)
0:1 - Gabriel Jesus 58'
0:2 - Renato Augusto 79'

Skład Brazylii: Alisson - Dani Alves, Marquinhos, Miranda, Filipe Luis - Renato Augusto, Fernandinho, Paulinho - Coutinho (86' Douglas Costa), Gabriel Jesus (83' Willian), Neymar.

Chile - Urugwaj 3:1 (0:1)
0:1 - Cavani 17'
1:1 - Vargas 45+2'
2:1 - Sanchez 60'