Jan Oblak już po operacji. Kilka tygodni przerwy reprezentanta Słowenii

Jan Oblak przeszedł już operację stawu ramiennego, którego urazu doznał podczas ostatniego meczu ligowego z Villarrealem (0:3). Słoweńca czeka kilkutygodniowa przerwa w grze, a jego absencja to duże osłabienie Atletico Madryt.

Maciej Kmita
Jure Makovec / AFP AFP / Jure Makovec / AFP / Jure Makovec / AFP

Jan Oblak kontuzji nabawił się pod koniec I połowy poniedziałkowego spotkania na El Madrigal. Przeprowadzone we wtorek badania wykazały, że doznał uszkodzenia obrąbka stawowego - tzw. "uszkodzenia Bankarta" - i niezbędna będzie interwencja chirurgiczna.

Słoweniec został zoperowany w środę w jednym z londyńskich szpitali, a teraz czeka go kilkutygodniowa operacja. Atletico nie podało dokładnej daty powrotu bramkarza do gry, ale po tego typu zabiegach rekonwalescencja trwa minimum dwa miesiące.

Absencja Oblaka to duże osłabienie zespołu Diego Simeone. 23-latek jest jednym z najlepszych bramkarzy La Liga i Ligi Mistrzów. W aż 11 z 21 występów w bieżącym sezonie zachował czyste konto, a w pozostałych puścił tylko 15 bramek.

Pod jego nieobecność szansę dostanie Miguel Angel Moya.

Brak Jana Oblaka to duże osłabienie Atletico Madryt?