Premier League: koniec mega passy Chelsea. Tottenham stłamsił zespół Antonio Conte

13 zwycięstw z rzędu i koniec. Chelsea w środowym meczu 20. kolejki Premier League przegrała z Tottenhamem Hotspur 0:2. Bohaterem został Dele Alli, strzelec obu bramek.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Mike Hewitt
Chelsea mogła w środowy wieczór wyrównać rekord Arsenalu. Kanonierzy 14 zwycięstw z rzędu, a The Blues zatrzymali się na trzynastu przed tym spotkaniem.

Pierwsza połowa toczona była w żywym tempie. Piłkarze szybko się przesuwali po murawie, gra była przenoszona z jednego skrzydła na drugie, ale brakowało dokładności w okolicach pola karnego rywali.

Nie było też celnych strzałów. W całych pierwszych 45 minutach oddano zaledwie jeden w światło bramki i od razu padł gol. W doliczonym czasie Christian Eriksen spojrzał w pole karne, gdzie od obrońcy odkleił się Dele Alli i precyzyjnym strzałem głową zmusił do kapitulacji Thibauta Courtoisa.

20-letni Anglik w ostatnich meczach jest w wyśmienitej formie. Przed tym spotkaniem zdobył pięć goli w zaledwie trzech spotkaniach. Teraz dorzucił szóstego.

Zaledwie dziewięć minut po zmianie stron mieliśmy kopię z pierwszej odsłony. Znów dośrodkował Eriksen, a drugiego gola głową uzyskał Dele Alli.

Tottenham miał ogromną zaliczkę i trzymał Chelsea daleko od własnego pola karnego. Goście nie mieli zbyt wielu okazji strzeleckich i po trzynastu zwycięstwach z rzędu doznali porażki na White Hart Lane.

W tabeli Premier League Tottenham zajmuje trzecie miejsce ze stratą siedmiu punktów do Chelsea.

Tottenham Hotspur - Chelsea FC 2:0 (1:0)
1:0 - Dele Alli 45+1'
2:0 - Dele Alli 54'

Tottenham: Lloris - Dier, Alderweireld, Vertonghen - Walker, Dembele (74' Winks), Wanyama, Rose - Eriksen, Alli (85' Moussa Sissoko) - Kane (90+2' Son).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses (85' Batshuayi), Matić, Kante (79' Fabregas), Alonso (65' Willian) - Pedro, Diego Costa, Hazard.

Żółte kartki: Wanyama, Alli, Rose (Tottenham) oraz Pedro, Cahill (Chelsea).

Sędzia: Martin Atkinson.

Czy Chelsea będzie mistrzem Anglii sezonu 2016/2017?