Puchar Anglii: bez sensacji w Londynie. Tottenham Hotspur ograł Aston Villę

Tottenham Hotspur nie męcząc się za bardzo ograł Aston Villę (2:0) w niedzielnym meczu III rundy Pucharu Anglii. Gospodarze nie wystąpili w najsilniejszym zestawieniu.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Clive Rose
Mauricio Pochettino zdecydował się dać szansę wielu rezerwowym. Dlatego swoje największe gwiazdy posadził na ławce lub trybunach. Dele Alli, Harry Kane czy Christian Eriksen mieli okazję odpocząć po maratonie meczów w ostatnich dniach.

Pierwsza połowa była bardzo słaba. Koguty długo rozgrywały piłkę, ale co z tego skoro głównie w szerz boiska. Kilkukrotnie gospodarze posyłali długie podania do Bena Daviesa, ale były to nieudane próby.

Po godzinie gry Pochettino uznał, że trzeba coś zmienić i wprowadził na murawę Dele Allego. 20-latek w czterech ostatnich meczach strzelił aż siedem bramek.

Wynik jednak dalej się nie zmieniał, więc w 70. minucie Pochettino sięgnął po Georgesa-Kevina N'Koudou. Już 60 sekund później zaliczył asystę przy bramce Bena Daviesa. Lewy pomocnik precyzyjnym strzałem głową z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki.

Dziewięć minut później Tottenham zamknął mecz. Moussa Sissoko wpadł w pole karne, zagrał na jedenasty metr do Heung-Min Sona, który nie miał problemów ze zdobyciem gola.

Koguty zwyciężyły 2:0 i awansowały do IV rundy Pucharu Anglii.

Tottenham Hotspur - Aston Villa 2:0 (0:0)
1:0 - Ben Davies 71'
2:0 - Heung-Min Son 80'

Tottenham: Vorm - Carter-Vickers, Alderweireld (70' N'Koudou), Wimmer - Trippier, Dier, Winks, Davies - Sissoko, Janssen (60' Alli), Son.

Aston Villa: Johnstone - Hutton, Chester, Baker, Amavi - Adomah (77' Green), Jedinak (77' Davis), Tshibola - Grealish, Agbonlahor (77' McCormack), Bacuna.

Żółte kartki: brak.

Sędzia: Mike Dean.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)