Juventus Turyn pokonał rewelację Serie A w Pucharze Włoch

Piłkarze Juventusu Turyn wygrali 3:2 z Atalantą Bergamo i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Włoch. W najlepszej ósemce jest również ACF Fiorentina dzięki bramce w doliczonym czasie meczu z Chievo Werona.

PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Trener Massimiliano Allegri nie wystawił Gonzalo Higuaina, który zdobył dwa gole w poprzednim meczu i zbliżył się do lidera klasyfikacji strzelców Serie A. Duet napastników Juventusu Turyn stworzyli Paulo Dybala oraz Mario Mandzukić i zrobili dużo, by szkoleniowiec nie zapominał o ich aspiracjach do gry w jedenastce. Obaj zdobyli gola w pierwszej połowie, wzajemnie sobie asystowali i Stara Dama zaniosła do szatni wynik 2:0.

W 22. minucie Dybala przymierzył z 16. metra z odpowiednią siłą oraz precyzją tak, że Etrit Berisha został w blokach i obserwował jak piłka wpada do jego siatki. Mandżukić pokonał bramkarza Atalanty w sytuacji sam na sam i poprawił się po wcześniejszym uderzeniu w słupek. Tak surowa była odpowiedź Juventusu na odważną grę rewelacji Serie A.

Sytuacja mistrza Włoch zrobiła się wygodna. W przerwie do drugiej linii wskoczył Stefano Sturaro zamiast Claudio Marchisio. Był tam również Tomas Rincon, który w weekend debiutował w barwach Juventusu, a w środę dał odpocząć Samiemu Khedirze. Trener Atalanty nie miał nic do stracenia i posłał na boisko Abdoulaya Konko.

Właśnie Francuz zdobył gola kontaktowego w 72. minucie i podgrzał atmosferę w Turynie. Faworyt zareagował szybko. Miralem Pjanić gasił pożar celnym strzałem z rzutu karnego po faulu Marco D’Alessandro na Stephanie Lichtsteinerze. W interesującej końcówce Atalanta próbowała wyrównać. Jej nadzieja na awans odżyła w 81. minucie dzięki trafieniu Emmanuel Latte Latha na 3:2, a zgasła wraz z ostatnim gwizdkiem.

W drugim meczu ACF Fiorentina wygrała 1:0 z Chievo Werona dzięki bramce Federico Bernardeschiego z rzutu karnego w doliczonym czasie. Drużyna Bartłomieja Drągowskiego będzie rywalem SSC Napoli, w którego kadrze są Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik oraz Igor Łasicki. Juventus pozna swojego przeciwnika w czwartek, kiedy AC Milan zagra z Torino FC.

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 3:2 (2:0)
1:0 - Paolo Dybala 22'
2:0 - Mario Mandzukić 34'
2:1 - Abdoulay Konko 72'
3:1 - Miralem Pjanić (k.) 75'
3:2 - Emmanuel Latte Lath 81'

Juventus: Neto – Stephan Lichtsteiner, Andrea Barzagli, Daniele Rugani, Kwadwo Asamoah – Tomas Rincon, Hernanes, Claudio Marchisio (46' Stefano Sturaro) – Miralem Pjanić (82' Leonardo Bonucci) – Paolo Dybala (62' Marko Pjaca), Mario Mandzukić.

Atalanta: Etrit Berisha – Rafael Toloi, Mattia Caldara, Andrea Masiello – Andrea Conti, Alberto Grassi (60' Emmanuel Latte Lath), Remo Freuler, Leonadro Spinazzola – Jasmin Kurtić (46' Abdoulay Konko) – Andrea Petagna, Marco D’Alessandro (82' Alejandro Gomez).

Żółte kartki: Grassi, Toloi, Latte Lath, Freuler (Atalanta).