Adam Łopatko: Możemy być zadowoleni

Stomil Olsztyn wygrał z trzecioligowym Sokołem Ostróda w sparingowym meczu rozegranym w piątek. Klub z I ligi zwyciężył 3:2, a zadowolony z postawy swoich piłkarzy był trener Adam Łopatko.

Bartosz Zimkowski
- Pierwsza połowa od strony taktycznej organizacji gry była na naprawdę dobrym poziomie. Mimo tych trudnych warunków możemy, jako sztab szkoleniowy oraz zawodnicy, być zadowoleni. W drugiej połowie było trochę za dużo "wariactwa" i "ułańskiej fantazji", bo powinniśmy tak jak w pierwszej połowie ten mecz kontrolować. Momentami prostymi środkami Sokół przedostawał się pod naszą bramkę i strzelił dwie bramki - powiedział Adam Łopatko w rozmowie z stomil.olsztyn.pl.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a strzelanie rozpoczęli olsztynianie. Aleksander Karbowiak w 50. minucie dał prowadzenie Stomilowi, jednak gospodarze najpierw wyrównali, a później wykorzystali rzut karny i wygrywali 2:1. Ostatecznie to klub z I ligi strzelił dwie bramki i zwyciężył 3:2.

Teraz Stomil czeka tygodniowy wyjazd do Zielonki.

Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 2:3 (0:0)
0:1 - Aleksander Karbowiak 50
1:1 - Kamil Smyt 57'
2:1 - Robert Hirsz (k.) 68'
2:2 - Tomasz Zahorski 70'
2:3 - Krzysztof Szewczyk 77'

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (65' Adrian Serowiec) - Krystian Słowicki (46' Marcel Ziemann), Jakub Mosakowski (46' Piotr Klepczarek), Arkadiusz Czarnecki (46' Igor Biedrzycki), Jarosław Ratajczak (46' Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Suchocki (46' Krzysztof Szewczyk), Paweł Głowacki (46' Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech (46' Łukasz Jegliński), Tsubasa Nishi (46' Karol Żwir), Patryk Kun (46' Aleksander Karbowiak), Rafał Kujawa (31' Karol Śledź, 61' Tomasz Zahorski).