Ligue 1: duże emocje i szczęśliwy remis FC Nantes, krótki występ Mariusza Stępińskiego

Sporo emocji dostarczył zaległy mecz 24. kolejki Ligue 1 pomiędzy SC Bastia a FC Nantes. Kanarki z trudem uratowały remis 2:2. Niespełna kwadrans spędził na boisku Mariusz Stępiński.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński w barwach Nantes East News / JEAN-SEBASTIEN EVRARD / Mariusz Stępiński w barwach Nantes
Ekipa z Korsyki już od 10. minuty grała w osłabieniu, bo za ostry faul czerwoną kartkę otrzymał Alexander Djiku. Mimo to udało jej się objąć dwubramkowe prowadzenie i goście znaleźli się pod ścianą.

Podopieczni Sergio Conceicao zdołali jednak uniknąć porażki i uratowali jeden punkt dzięki golom w ostatnim kwadransie. Kontaktowego zdobył Emiliano Sala, zaś wyrównującego w doliczonym czasie Diego Carlos.

FC Nantes mogło ten mecz nawet wygrać, lecz przy stanie 2:1 Lucas Lima zmarnował rzut karny, uderzając obok słupka.

Mariusz Stępiński rozpoczął spotkanie na ławce i wszedł na boisko w 78. minucie, zastępując Valentina Rongiera. Nie udało mu się jednak odegrać znaczącej roli.