Ligue 1: Girondins Bordeaux i Olympique Lyon na remis, Polacy nie grali

Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie 28. kolejki Ligue 1 pomiędzy Girondins Bordeaux a Olympique Lyon. Niestety na boisku zabrakło Polaków.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Igor Lewczuk przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych gospodarzy, zaś Macieja Rybusa nie zobaczyliśmy nawet w osiemnastce Les Gones.

Pierwszy gol padł już w 16. minucie, a zdobył go Valentin Vada. Sędziowie popełnili jednak duży błąd, bo nie zauważyli, że w momencie podania od Francoisa Kamano egzekutor znajdował się na spalonym.

Żyrondyści prowadzili bardzo długo, aż do ostatniego kwadransa, jednak goście uratowali ostatecznie jedno oczko, a wszystko za sprawą perfekcyjnie rozegranego stałego fragmentu. Z rzutu wolnego dośrodkował Mathieu Valbuena, a głową z kilku metrów piłkę do siatki skierował Emanuel Mammana.

Remis nie zmienił sytuacji żadnej z drużyn. Olympique pozostaje na 4. miejscu w tabeli, zaś Girondins Bordeaux jest 5.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
1:0 - Valentin Vada 16'
1:1 - Emanuel Mammana 79'