Holandia: Mateusz Klich przypomina się Adamowi Nawałce

W piątkowym meczu 27. kolejki Eredivisie Twente Esnchede Mateusza Klicha pokonało 3:0 Rodę JC Kerkrade, a kapitalną asystę przy pierwszej bramce swojego zespołu zanotował właśnie Polak.

Maciej Kmita
Newspix / Piotr Kucza
Twente objęło prowadzenie w 20. minucie po golu Fredrika Jensena, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Benjaminem van Leerem po świetnym prostopadłym podaniu Mateusza Klicha. To pierwsza asysta Polaka w tym sezonie, a jego ligowy dorobek uzupełnia pięć goli.

Klich tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut, a po piątkowym zwycięstwie jego Twente wskoczyło na 5. miejsce w tabeli Eredivisie i liczy się w walce o awans do Ligi Europy.

27-latek robi w tym sezonie wszystko, by wrócić do drużyny narodowej, a przypomnijmy, że na początku kadencji Adama Nawałki był podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Na ponowne powołanie czeka już od września 2014 roku.

Klich jest jednym z liderów Twente. Na De Grolsch Veste trafił pod koniec
sierpnia z 1.FC Kaiserslautern i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem ekipy
prowadzonej przez Rene Hakego. Odkąd przeniósł się do Holandii, opuścił tylko jeden mecz (z powodu kartek), a w pozostałych 23 wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Polak jest jednym z kapitanów drużyny. Gra dojrzalej, bardziej odpowiedzialnie i jest o wiele lepszy w destrukcji, na co selekcjoner zwraca szczególną uwagę. Nie stracił przy tym nic ze swojej kreatywności i wciąż potrafi zagrać z fantazją, co ponownie udowodnił w piątek. Selekcjoner pomija go przy wysyłaniu zaproszeń na zgrupowania - w marcowym meczu el. MŚ 2018 z Czarnogórą (26.03) udziału także nie weźmie.

Roda JC Kerkrade - Twente Enschede 0:3 (0:2)
0:1 - Jensen 30'
0:2 - Jensen 43'
0:3 - Unal 77'

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Mateusz Klich powinien otrzymać kolejną szansę w reprezentacji Polski?